Експерт застерігає від купівлі валюти в "матрац": Долар може подешевшати щодо гривні

За інформацією Нацбанку, зміцнення гривні пов'язане зі зростанням пропозиції іноземної валюти і ослабленням попиту на неї.

Ілюстрація:from-ua.comДо кінця цього тижня долар продовжить дешевшати. Про це Gazeta.ua розповів старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, передають Патріоти України.

"За минулий тиждень офіційний курс долара знизився з 26,63 грн до 26,56 грн, або на 0,3%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку знизилися з 26,25/26,58 до 26,15/26,51. Сприятливі для гривні зовнішньоекономічні фактори поки зберігаються. Протягом цього тижня національна валюта може продовжити своє помірне зміцнення", - говорить аналітик.

За інформацією Нацбанку, зміцнення гривні пов'язане зі зростанням пропозиції іноземної валюти і ослабленням попиту на неї.

"Нацбанк у своєму інфляційному звіті за перший квартал звертає увагу на поліпшення цін для українських експортерів. В першу чергу, мова йде про високі ціни на сталь, залізну руду і зерно. Природно, сприятлива ситуація не триватиме вічно.

Починаючи з середини другого кварталу, можна очікувати здешевлення залізної руди на тлі скорочення імпорту Китаєм. А також збільшення пропозиції з боку США, Австралії та Бразилії. Прогноз регулятора означає, що гривня буде продовжувати зміцнюватися як мінімум до середини або навіть до кінця літа. За цей час долар може впасти в ціні ще на 1-1,5 гривні", - додав Вадим Іосуб.

Найгірший результат в історії Росії: Путін знову збрехав росіянам - "Газпром" показав величезні збитки

субота, 4 травень 2024, 7:50

Російський газовий гігант "Газпром" показав чистий збиток у 629 млрд рублів (6,8 млрд доларів) за підсумками 2023 року. Це не лише перший збиток компанії з післядефолтного 1999 року, а й найгірший її результат в історії. За півроку до цього ватажок Кр...

Є проблеми: Нацбанк повідомив, які регіони найбільше відчувають брак робочої сили

субота, 4 травень 2024, 2:35

З 2021 по 2023 рік робоча сила у віці 15-70 років скоротилася більш ніж на чверть. З основних причин - міграція, демографічні втрати та окупація. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ, передають Патріоти України. Так, за оцінками НБУ, робоча сила у в...