З огляду на останню заяву уряду про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн, слід очікувати в найближчому майбутньому зростання тих заробітних плат, які були прив'язані до розміру мінімальної зарплати, а, слідом за ними, і інших зарплат з суміжних професійних сфер. Поки ж загального благоденства не спостерігається, аналітики назвала спеціальності, заробітна плата яких до теперішнього часу росла не настільки стрімко, як хотілося б, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Наприклад, якщо порівняти зарплати третього кварталу нинішнього і минулого років, то у покоївок і підсобних робітників рівень заробітної плати впав на 4%, а у вихователів і нянь залишився на місці.
Приріст зарплат офіціантів-барменів в 2% теж складно назвати великим досягненням, так само як і 4% приросту зарплати у робітничих спеціальностей.
«Для різних професій, звичайно ж, існують різні причини такого повільного зростання - і те, що частина заробітних плат залишається в тіні, і те, що роботодавці не вказують змінну складову оплати або взагалі не вказують розмір ймовірної винагороди. Головне - приріст заробітної плати зовсім не покриває зростання цін та інфляцію. Тому зростає «зазор» між очікуваннями здобувачів, що вказуються ними в зарплатах і пропозиціями роботодавців», - пояснили експерти.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...