Дані про кошти українського походження, які осіли в офшорах, за приблизними міжнародними оцінками, коливаються від 117 млрд доларів (Global Financial Integrity) до 167 млрд (Tax Justice Network). Про це пише для ZN.UA доктор економічних наук Сергій Кораблін, передають Патріоти України.
Оцінка щорічних офшорних втрат України досягає 11-12 млрд доларів, що дорівнює обсягу кредитів, отриманих нею від МВФ в рамках двох останніх додатків (2014-2015 роках), йдеться в статті. За словами автора, вказане вимивання супроводжується падінням накопичень в основний капітал.
"Україна, як і Китай, відноситься до країн із середнім рівнем доходів. У 2000-2008 роках її вкладення в основний капітал на одного працівника стійко росли. Однак після цього відновилося їх падіння: до 2014 їх річні обсяги скоротилися в 2,6 рази, тоді як в групі країн із середніми доходами збільшилися в 1,6 рази, а в Китаї - в 2,4 рази", - йдеться в статті.
Крім того, автор зазначає наявність стратегічного відставання. "Як результат, в 2014 наші інвестиції у власне майбутнє (800 дол на одного працівника) виявилися набагато ближче до рівня найбідніших країн світу (370 дол), ніж до економік із середніми доходами (3000 дол). Що ж стосується багатих країн і держав - членів ЄС, то вони на кожного працівника вкладають в основний капітал... в 18-20 разів більше нашого. Причому нескладно помітити, що цей розрив щорічно збільшується", - йдеться в статті.
За даними Корабліна, програє Україна і у відносних розмірах своїх накопичень основного капіталу. Так, в докризовому 2013 році їх відношення до ВВП (17,5%) набагато відставало не тільки від середньосвітових значень (21,9%), але і від показників країн з високими доходами (20,2), низьким (24,4 ) і середніми (30,1%). У 2014 українські вкладення в основний капітал і зовсім впали до 14,0% ВВП.
Уранці понеділка, 28 квітня, у роботі мережі магазинів "Епіцентр" стався збій. Компанія заявляє про тимчасові технічні проблеми. Про це йдеться у повідомленні компанії, передають Патріоти України. "Шановні партнери та клієнти! Маємо тимчасові технічні ...
Сьогодні смартфон став безальтернативним помічником у справах і спілкуванні, однак саме через нього українці дедалі частіше потрапляють у тенета телефонних шахраїв. Правоохоронці працюють над протидією, проте загроза все ще залишається високою. Про те,...