Ердоган йде на Захід: З ким тепер буде "дружити" Анкара?

Туреччина зіткнулася з багатьма проблемами.

Фото: ЕРА

Економісти відзначають, що останнім часом в Туреччини з'явилися шанси поліпшити свої показники: ціни на енергоносії, які Анкари змушена закуповувати, опустилися до мінімуму. При цьому прогнозується, що зростання ВВП за підсумками 2015 не перевищить 2,5%, що неприйнятно такої великої країни, передають Патріоти України, посилаючись на Нескучные новости.

Причинами такої стагнації стали два фактори - закінчення реформування адміністративної системи і геополітика. Першим "дзвіночком" для Туреччини стала "арабська весна". Країна взяла курс на невтручання в справи сусідніх держав, що дозволило Анкарі здійснити економічну експансію в арабські країни.

Трохи пізніше спроба зблизитися з ідеологічно близькими партіями Справедливості та Розвитку революційними силами провалилися. Прихід до влади ісламських демократів в Єгипті, Ємені, Лівії, Сирії, Тунісі обернувся для Анкари втратою багатомільярдних інвестицій. Найбільш значущою проблемою стала війна в Сирії, біженці, а потім і погіршення відносин з Росією.

Неоголошена війна з Москвою стане серйозним випробуванням для Анкари. На думку експертів, російські санкції знизять темпи зростання на 0,4% в 2016 році. Намагаючись компенсувати втрати, Анкара повертається до колишнього колу союзників - Євросоюз, США та Ізраїль. Зміцнюються бізнес зв'язки, нарощується політичний потенціал. США покриває витрати країни на кампанію проти ІГІЛ, ЄС дасть грошей, що покривають транзит сирійських біженців до Європи.

У кожному разі, 2016 рік для Туреччини та її керівництва виявиться дуже важким. Виникають серйозні побоювання щодо розв'язування на Близькому Сході великої війни, а від погіршення відносин Туреччини з Росією та Іраном постраждають усі сторони, а виграє Вашингтон.

Відчутний удар для Кремля: ЄС розглядає варіанти заборони нових російських газових контрактів

четвер, 24 квітень 2025, 12:44

Європейська комісія оцінює, чи може вона ухвалити законодавство, яке забороняє фірмам ЄС підписувати нові контракти на російське викопне паливо, а також працює над правовими варіантами, які дозволять компаніям ЄС розривати контракти на постачання газу ...

Ціни вже злетіли! В Україні може виникнути дефіцит популярного овочу

четвер, 24 квітень 2025, 11:43

Українські фермери продовжують накручувати ціни на буряки. Вартість овочу вже значно зросла порівняно з минулим тижнем, а порівняно з минулим роком, то ціни вищі вже у 2,5 раза. При цьому торгові мережі вже повідомляють про дефіцит цього коренеплоду. П...