Ердоган йде на Захід: З ким тепер буде "дружити" Анкара?

Туреччина зіткнулася з багатьма проблемами.

Фото: ЕРА

Економісти відзначають, що останнім часом в Туреччини з'явилися шанси поліпшити свої показники: ціни на енергоносії, які Анкари змушена закуповувати, опустилися до мінімуму. При цьому прогнозується, що зростання ВВП за підсумками 2015 не перевищить 2,5%, що неприйнятно такої великої країни, передають Патріоти України, посилаючись на Нескучные новости.

Причинами такої стагнації стали два фактори - закінчення реформування адміністративної системи і геополітика. Першим "дзвіночком" для Туреччини стала "арабська весна". Країна взяла курс на невтручання в справи сусідніх держав, що дозволило Анкарі здійснити економічну експансію в арабські країни.

Трохи пізніше спроба зблизитися з ідеологічно близькими партіями Справедливості та Розвитку революційними силами провалилися. Прихід до влади ісламських демократів в Єгипті, Ємені, Лівії, Сирії, Тунісі обернувся для Анкари втратою багатомільярдних інвестицій. Найбільш значущою проблемою стала війна в Сирії, біженці, а потім і погіршення відносин з Росією.

Неоголошена війна з Москвою стане серйозним випробуванням для Анкари. На думку експертів, російські санкції знизять темпи зростання на 0,4% в 2016 році. Намагаючись компенсувати втрати, Анкара повертається до колишнього колу союзників - Євросоюз, США та Ізраїль. Зміцнюються бізнес зв'язки, нарощується політичний потенціал. США покриває витрати країни на кампанію проти ІГІЛ, ЄС дасть грошей, що покривають транзит сирійських біженців до Європи.

У кожному разі, 2016 рік для Туреччини та її керівництва виявиться дуже важким. Виникають серйозні побоювання щодо розв'язування на Близькому Сході великої війни, а від погіршення відносин Туреччини з Росією та Іраном постраждають усі сторони, а виграє Вашингтон.

В Україні злетять тарифи на воду: На скільки більше доведеться платити

субота, 2 березень 2024, 11:59

На українців чекає поетапне здорожчання послуг водопостачання та водовідведення. Про це повідомив президент Асоціації водоканалів України Дмитро Новицький, передають Патріоти України. "У кожному місті - це своє питання і своя вартість. Надаються розрах...

Криваві гроші не завада? Експерт пояснив, чому поляки закуповують агропродукцію в Росії

субота, 2 березень 2024, 10:39

Влада Польщі знає, що місцеві бізнесмени закуповують агропродукцію у Росії та Білорусі, про що свідчить заява прем'єр-міністра країни Дональда Туска про можливе введення заборони на це. Втім, звинувачувати їх у тому, що польські фермери проти українськ...