Економісти відзначають, що останнім часом в Туреччини з'явилися шанси поліпшити свої показники: ціни на енергоносії, які Анкари змушена закуповувати, опустилися до мінімуму. При цьому прогнозується, що зростання ВВП за підсумками 2015 не перевищить 2,5%, що неприйнятно такої великої країни, передають Патріоти України, посилаючись на Нескучные новости.
Причинами такої стагнації стали два фактори - закінчення реформування адміністративної системи і геополітика. Першим "дзвіночком" для Туреччини стала "арабська весна". Країна взяла курс на невтручання в справи сусідніх держав, що дозволило Анкарі здійснити економічну експансію в арабські країни.
Трохи пізніше спроба зблизитися з ідеологічно близькими партіями Справедливості та Розвитку революційними силами провалилися. Прихід до влади ісламських демократів в Єгипті, Ємені, Лівії, Сирії, Тунісі обернувся для Анкари втратою багатомільярдних інвестицій. Найбільш значущою проблемою стала війна в Сирії, біженці, а потім і погіршення відносин з Росією.
Неоголошена війна з Москвою стане серйозним випробуванням для Анкари. На думку експертів, російські санкції знизять темпи зростання на 0,4% в 2016 році. Намагаючись компенсувати втрати, Анкара повертається до колишнього колу союзників - Євросоюз, США та Ізраїль. Зміцнюються бізнес зв'язки, нарощується політичний потенціал. США покриває витрати країни на кампанію проти ІГІЛ, ЄС дасть грошей, що покривають транзит сирійських біженців до Європи.
У кожному разі, 2016 рік для Туреччини та її керівництва виявиться дуже важким. Виникають серйозні побоювання щодо розв'язування на Близькому Сході великої війни, а від погіршення відносин Туреччини з Росією та Іраном постраждають усі сторони, а виграє Вашингтон.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...