Гатити прірву скаженими мільярдами: Керченський міст буде і далі просідати, катастрофа неминуча, - експерт

М'які грунти в цьому регіоні будуть викликати постійні проблеми з об'єктом.

Керченський міст стане для росіян суцільною проблемою. Ілюстрація: РБК.

Незаконно побудований Росією міст через Керченську протоку, який з'єднавокупований Крим з материковою частиною РФ, може стати нескінченним головним болем для Кремля. Про це в коментарі заявив директор аналітико-дослідницького центру"Інститут міста" Олександр Сергієнко, передають Патріоти України.

За його словами, те, що Росія в черговий раз відклала терміни запуску залізничного сполучення з Кримом, свідчить саме про це. М'які грунти в цьому регіоні будуть викликати постійні проблеми з об'єктом.

"Там тектонічний розлом, а грунти дуже рухливі і м'які. Ця проблема (помилка в проектуванні залізничних підходів до Кримського мосту. - Ред.) виникла тому, що розрахункова міцність грунту виявилася фіктивною. Насправді,грунти там м'якші, і вони не годяться для створення насипу під цей проект.Зрозуміло, що можна привезти пісок або інший матеріал, але все це буде виливатися в величезні кошти. Взагалі експлуатація Керченського моста буде обходитися дуже дорого. Це було очевидно давно", - говорить Сергієнко.

Як вважає експерт, через постійні ремонтні роботи цей міст може і не бути остаточно зданий в експлуатацію.

"Може виникнути така ситуація, що цей міст буде постійно ремонтуватися. Це буде постійний головний біль. То там, то там будуть відбуватися усадки, треба буде постійно замінювати грунт. Я не знаю, як вони будуть собі голову морочити, ставити тимчасові опори, міняти грунт і т.ін .. Це може вилитися в нескінченний ремонт моста. Вони собі придумали цей головний біль, нехай тепер з ним і заморочуються. Адже ясно, що міст був політичним проектом, а не інженерним. А коли політика втручається в точні науки, нічого хорошого чекати не можна", – додає експерт.

Джерело: Сегодня

​Міжбанк: Гривня продовжує зміцнюватись

понеділок, 17 лютий 2020, 21:29

17 лютого котирування нацвалюти на відкритті міжбанку стартувало з 24,46 – 24,48 гривні за долар, на закритті міжбанку встановилися на рівні 24,40 – 24,43 гривні за долар, зазначають Патріоти України.

Обміном заручниками повинні займатися професіонали, а не політики

понеділок, 17 лютий 2020, 20:49

Обміном заручниками повинні займатися професіонали, а не політики. Наразі представником України в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи призначено генерал-майора Служби безпеки України Геннадія Кузнєцова. Показово, що н...