Гатити прірву скаженими мільярдами: Керченський міст буде і далі просідати, катастрофа неминуча, - експерт

М'які грунти в цьому регіоні будуть викликати постійні проблеми з об'єктом.

Керченський міст стане для росіян суцільною проблемою. Ілюстрація: РБК.

Незаконно побудований Росією міст через Керченську протоку, який з'єднавокупований Крим з материковою частиною РФ, може стати нескінченним головним болем для Кремля. Про це в коментарі заявив директор аналітико-дослідницького центру"Інститут міста" Олександр Сергієнко, передають Патріоти України.

За його словами, те, що Росія в черговий раз відклала терміни запуску залізничного сполучення з Кримом, свідчить саме про це. М'які грунти в цьому регіоні будуть викликати постійні проблеми з об'єктом.

"Там тектонічний розлом, а грунти дуже рухливі і м'які. Ця проблема (помилка в проектуванні залізничних підходів до Кримського мосту. - Ред.) виникла тому, що розрахункова міцність грунту виявилася фіктивною. Насправді,грунти там м'якші, і вони не годяться для створення насипу під цей проект.Зрозуміло, що можна привезти пісок або інший матеріал, але все це буде виливатися в величезні кошти. Взагалі експлуатація Керченського моста буде обходитися дуже дорого. Це було очевидно давно", - говорить Сергієнко.

Як вважає експерт, через постійні ремонтні роботи цей міст може і не бути остаточно зданий в експлуатацію.

"Може виникнути така ситуація, що цей міст буде постійно ремонтуватися. Це буде постійний головний біль. То там, то там будуть відбуватися усадки, треба буде постійно замінювати грунт. Я не знаю, як вони будуть собі голову морочити, ставити тимчасові опори, міняти грунт і т.ін .. Це може вилитися в нескінченний ремонт моста. Вони собі придумали цей головний біль, нехай тепер з ним і заморочуються. Адже ясно, що міст був політичним проектом, а не інженерним. А коли політика втручається в точні науки, нічого хорошого чекати не можна", – додає експерт.

Джерело: Сегодня

Про будівництво двох баз ВМС, або Що заважає налагодити ефективну співпрацю України з країнами НАТО

четвер, 22 жовтень 2020, 9:55

Важливо розглядати розбудову військово-морського флоту України виключно в аспекті забезпечення вільного судноплавства одночасно Чорного й Азовського морів. І подавати це в аспекті деокупації незаконно анексованого Криму.

Готуйте кишені: Українців у листопаді чекає новий курс долара, аналітик назвав ціну

четвер, 22 жовтень 2020, 9:53

У листопаді вартість американської валюти в Україні коливатиметься в межах 28,5-28,8 грн/$. Так, валюта може додати в ціні близько 20-30 копійок. Однією з основних причин, зазначає в коментарі аналітик Єгор Комов, є нова хвиля пандемії коронавірусу, п...