При складанні бюджету, "хорошим тоном" вважається закласти в нього більш важкі для виконання, песимістичні параметри. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, передають Патріоти України.
"Нацбанк раніше говорив про прогноз - 29,3 гривні за долар в середньому за 2018 рік. У проекті держбюджету мова йде про курс 30,1 гривні на кінець цього періоду. Мінфін, який складає проект бюджету, свій прогноз щодо курсу не робив. Він спирався на середньорічний прогноз Нацбанку. І просто прикинув скільки долар може коштувати в кінці року", - говорить Вадим Іосуб.
Аналітик зазначив, що прогноз курсу долара від НБУ і міністерства фінансів виглядає надто песимістично. "Можна було б взагалі обійтися без такого прогнозу. Однак бюджет складається з урахуванням витрат на імпорт, надходжень від експорту та обслуговування зовнішнього боргу. Ці суми йдуть у валюті, а бюджет верстається в гривнях. Тому потрібен якийсь курс, за яким витрати і надходження будуть переводитися в національну валюту. Виключно для цього і потрібен офіційний прогноз по курсу", - сказав Іосуб.
Якщо курс долара буде нижчим, уряд зможе заощадити. "З'являться додаткові кошти, які можна буде направити на інші цілі. Набагато гірше, якщо виходити з оптимістичних прогнозів, а бюджет зіткнеться з більш важкою реальністю. Виходячи з такої логіки, зайвий песимізм Мінфіну цілком виправданий", - додав аналітик.
Польща має купити або взяти в оренду одеський порт, щоб експортувати через нього польське та європейське зерно. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву заступника міністра сільського господарства Міхала Колодзейчака в ефірі Polsat Ne...
З 1 березня, коли в Україні провели індексацію пенсійних виплат, збільшилися пенсії у «чорнобильців», у тому числі й тих, хто має групи інвалідності, а також у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, передають Патріоти України. Тим часом «Соцпортал» уточнює, що ц...