При складанні бюджету, "хорошим тоном" вважається закласти в нього більш важкі для виконання, песимістичні параметри. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, передають Патріоти України.
"Нацбанк раніше говорив про прогноз - 29,3 гривні за долар в середньому за 2018 рік. У проекті держбюджету мова йде про курс 30,1 гривні на кінець цього періоду. Мінфін, який складає проект бюджету, свій прогноз щодо курсу не робив. Він спирався на середньорічний прогноз Нацбанку. І просто прикинув скільки долар може коштувати в кінці року", - говорить Вадим Іосуб.
Аналітик зазначив, що прогноз курсу долара від НБУ і міністерства фінансів виглядає надто песимістично. "Можна було б взагалі обійтися без такого прогнозу. Однак бюджет складається з урахуванням витрат на імпорт, надходжень від експорту та обслуговування зовнішнього боргу. Ці суми йдуть у валюті, а бюджет верстається в гривнях. Тому потрібен якийсь курс, за яким витрати і надходження будуть переводитися в національну валюту. Виключно для цього і потрібен офіційний прогноз по курсу", - сказав Іосуб.
Якщо курс долара буде нижчим, уряд зможе заощадити. "З'являться додаткові кошти, які можна буде направити на інші цілі. Набагато гірше, якщо виходити з оптимістичних прогнозів, а бюджет зіткнеться з більш важкою реальністю. Виходячи з такої логіки, зайвий песимізм Мінфіну цілком виправданий", - додав аналітик.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...