Як перетворити старі пострадянські держзаводи в сучасні компанії: Україні радять румунський рецепт

Цей спосіб допоміг перетворити старі пострадянські державні заводи в сучасні компанії, які присутні на міжнародних ринках.

Румунським заводам допомогла часткова приватизація. Ілюстрація: Вікіпедія.

Україні варто за прикладом Румунії створити приватний фонд майна, який тримав би у своїй власності міноритарні пакети державних компаній. Про це написали колишній посол США в Румунії Марк Гітенштайн і керуючий партнер інвестиційної компанії Amerocap LLC Жак Томе в статті для Atlantic Council, передають Патріоти України.

На їхню думку, часткова приватизація державних підприємств пошле сильний сигнал корумпованим елітам і іноземним інвесторам. Таким шляхом пішли у Румунії, де було створено спеціальний "Фонд майна", яким керує компанія Franklin Templeton. Фонд володіє значними, але міноритарними частками цінних румунських держкомпаній. Це дозволило йому створити велику прозорість в цих компаніях і змусити уряд прийняти новий прогресивний корпоративний кодекс управління.

Найважливіше те, що цей спосіб допоміг перетворити старі пострадянські державні заводи в сучасні компанії, які присутні на міжнародних ринках. Автори статті зазначають, що Україні варто створити "Український фонд відновлення" по аналогії з румунським "Фондом майна". Його активи можуть складатися з акцій існуючих українських держкомпаній, які будуть суб'єктом для нового кодексу корпоративного управління.

Фондом теж повинен управляти фінансовий менеджер з хорошою репутацією, обраний через прозорий процес. Фонд принесе максимальні доходи Україні, вивівши держкомпанії на IPO.

Змушені виживати! Лише 150 доларів, а кожен третій і того менше: Ось скільки отримують українські пенсіонери

субота, 17 травень 2025, 18:58

У той час як деякі держслужбовці отримували надто велику пенсію, яку навіть змушені були урізати, середня пенсійна виплата в Україні дорівнює лише 150 доларам. При цьому кожен третій з українських пенсіонерів змушений задовольнятися ще меншою виплатою ...

На мир не сподіваються? Чому українці масово скуповують нерухомість в одній із країн ЄС

субота, 17 травень 2025, 18:44

Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...