Україні варто за прикладом Румунії створити приватний фонд майна, який тримав би у своїй власності міноритарні пакети державних компаній. Про це написали колишній посол США в Румунії Марк Гітенштайн і керуючий партнер інвестиційної компанії Amerocap LLC Жак Томе в статті для Atlantic Council, передають Патріоти України.
На їхню думку, часткова приватизація державних підприємств пошле сильний сигнал корумпованим елітам і іноземним інвесторам. Таким шляхом пішли у Румунії, де було створено спеціальний "Фонд майна", яким керує компанія Franklin Templeton. Фонд володіє значними, але міноритарними частками цінних румунських держкомпаній. Це дозволило йому створити велику прозорість в цих компаніях і змусити уряд прийняти новий прогресивний корпоративний кодекс управління.
Найважливіше те, що цей спосіб допоміг перетворити старі пострадянські державні заводи в сучасні компанії, які присутні на міжнародних ринках. Автори статті зазначають, що Україні варто створити "Український фонд відновлення" по аналогії з румунським "Фондом майна". Його активи можуть складатися з акцій існуючих українських держкомпаній, які будуть суб'єктом для нового кодексу корпоративного управління.
Фондом теж повинен управляти фінансовий менеджер з хорошою репутацією, обраний через прозорий процес. Фонд принесе максимальні доходи Україні, вивівши держкомпанії на IPO.
Після оголошення Дональдом Трампом про запровадження нових мит США, світові фінансові ринки різко впали, передають Патріоти України. За даними Bloomberg Billionaires Index, статки 500 найбагатших людей планети за день скоротились на 208 мільярдів долар...
Торік українці оформили 8,3 млн мікрокредитів майже на 52 млрд грн. Це на 27% більше, ніж було у 2023 році. Загалом станом на початок 2025 року заборгованість мікрофінансовим організаціям (МФО) складала понад 15,77 млрд, передають Патріоти України з п...