Як перетворити старі пострадянські держзаводи в сучасні компанії: Україні радять румунський рецепт

Цей спосіб допоміг перетворити старі пострадянські державні заводи в сучасні компанії, які присутні на міжнародних ринках.

Румунським заводам допомогла часткова приватизація. Ілюстрація: Вікіпедія.

Україні варто за прикладом Румунії створити приватний фонд майна, який тримав би у своїй власності міноритарні пакети державних компаній. Про це написали колишній посол США в Румунії Марк Гітенштайн і керуючий партнер інвестиційної компанії Amerocap LLC Жак Томе в статті для Atlantic Council, передають Патріоти України.

На їхню думку, часткова приватизація державних підприємств пошле сильний сигнал корумпованим елітам і іноземним інвесторам. Таким шляхом пішли у Румунії, де було створено спеціальний "Фонд майна", яким керує компанія Franklin Templeton. Фонд володіє значними, але міноритарними частками цінних румунських держкомпаній. Це дозволило йому створити велику прозорість в цих компаніях і змусити уряд прийняти новий прогресивний корпоративний кодекс управління.

Найважливіше те, що цей спосіб допоміг перетворити старі пострадянські державні заводи в сучасні компанії, які присутні на міжнародних ринках. Автори статті зазначають, що Україні варто створити "Український фонд відновлення" по аналогії з румунським "Фондом майна". Його активи можуть складатися з акцій існуючих українських держкомпаній, які будуть суб'єктом для нового кодексу корпоративного управління.

Фондом теж повинен управляти фінансовий менеджер з хорошою репутацією, обраний через прозорий процес. Фонд принесе максимальні доходи Україні, вивівши держкомпанії на IPO.

Фруктові ціни: Який очікується урожай на фрукти в Україні та якою буде ціна

середа, 27 травень 2020, 0:30

Заморозки були тривалими і вдарили по раннім сортам. Україна цьогоріч отримає низький урожай ранніх фруктів, як заявила начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Татяна Адаменко, передають Патріоти України.

Дешевого долара не буде: Банкір спрогнозував валютний курс в Україні після отримання кредиту МВФ

вівторок, 26 травень 2020, 22:46

Однак курс гривні буде більш-менш стабільним. Завдяки отриманню Україною чергового кредиту від Міжнародного валютного фонду гривня залишиться стабільною, а вартість долара становитиме 26,5-27,2 гривні. Такий прогноз курсу долара озвучив директор департ...