Витративши всього 200 грн, українці мають шанс значно заощадити на комуналці. Про це пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
20% втрат тепла в звичайній квартирі можна усунути, маючи в своєму розпорядженні бюджет від 200 гривень. Вам знадобляться пакети, герметик, накладки на двері, найдешевші пороги, фольга та пінопласт для екранів для батарей, клейка стрічка.
Пакетами необхідно закласти простір між балконними дверима. Хоч виходити на балкон стане проблематично, але в інший час будете відчувати додаткове тепло. За спостереженнями, одна лише ця дія здатна підняти температуру в кімнаті з 18 до 20 градусів за Цельсієм.
Потім потрібно знайти джерела протягів у вікнах. Найкраще закрити їх герметиком. Купівля однієї упаковки обійдеться вам в суму від 80 до 300 гривень.
Також можна просто заклеїти вікна. Ціна питання - від 2 до 15 гривень на кожне вікно. Обов'язково залиште можливість провітрювати кімнату. Навіть тепле, але пересушене повітря, може неабияк погіршити ваше самопочуття.
Екран з фольги розмістіть за радіатором. Зробити його можна своїми руками, буде потрібно лише пінопласт і фольга. Нехитрий пристрій допоможе вам прогрівати не вулиця, а внутрішній простір вашого житла. Ціна питання - 30 гривень за кожен ефективний радіатор.
Щоб заощадити, налаштуйтеся часто мити вікна. Доведено, що запилене скло може не пропускати до 20% світла. Інакше компенсувати недостачу вам доведеться роботою лампочок. Досить легкого миття, щоб зберегти собі та природі кошти.
Запускайте пральну і посудомийну машинки на максимально низькій відповідній температурі. Розраховуючи кількість білизни або посуду, намагайтеся оптимально використовувати ресурс вашої побутової техніки. У разі невиконання цих рад перевитрата енергії може досягати 30%.
Чістіть мішок вашого пилососа якомога частіше. Навіть заповнений наполовину, він знизить потужність всмоктування на 15-20%. Далі перед вами постане дилема - прибирати гірше або довше? Щоб не вибирати з двох зол, краще зайвий раз викинути сміття з мішка для пилу. Пилососи з водяним фільтром не мають подібних проблем, проте їх купівля може стати дуже відчутною для бюджету пересічного українця.
Протирайте раз на місяць усі лампочки у квартирі. На них потрапляє пил, як і на інші поверхні. Аналогічна ситуація з шибками. Робити це потрібно тільки при вимкненому джерелі світла, викрутивши лампочку, сухою ганчіркою. Трохи мороки - і в люстрі на 5 ламп можете сміливо викрутити одну лампочку, не відчувши втрати яскравості. Економія складе близько 20%.
Вимикайте світло в тому приміщенні, звідки ви йдете. Виняток - економ лампи, якщо період вашої відлучки становить менше 10 хвилин. В такому випадку лампу варто залишити включеною, щоб не скорочувати термін її служби.
Підбирайте каструлі під розмір ваших конфорок. Таким чином, ви ліквідовуєте втрати енергії через нещільне прилягання посуду до робочої поверхні. Уникнути перевитрати 20-30% електроенергії - суттєва економія.
Для того, щоб мінімізувати втрати тепла, коли готуєте, намагайтеся використовувати кришку.
Якщо вам потрібно закип'ятити воду, зробіть це заздалегідь в електрочайнику. Таким чином, ви витратити в два рази менше енергії, а значить і своїх кровних.
У електрочайнику кип'ятіть рівно стільки води, скільки вам необхідно зараз. Все одно вже через 10 хвилин її доведеться ставити заново. Навіщо ж тоді варити "суп" у чайнику? Чістіть чайник від накипу. Це заощадить вам ще 10-30% енергії.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...