Кабінет міністрів прийняв рішення відстрочити підвищення тарифу на газ в Україні до 1 жовтня 2018 року. Переговори з МВФ про те, яку ціну можна вважати економічно обґрунтованою, все ще тривають.
Згідно закону "Про ринок газу" уряд не повинен встановлювати тариф на газ, його повинен формувати ринок. Але щоб на перехідний період захистити споживачів від високих цін, Кабінет міністрів отримав повноваження тимчасово зобов'язувати постачальника продавати газ за нижчими цінами.
Такі зобов'язання (PSO) прописані в спеціальній постанові. І термін дії документа повинен був закінчитися ще кілька місяців тому, але уряд продовжив документ до серпня. Це час витратили на переговори з МВФ і формування нової ціни.
З липня 2017 року Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання. Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30 до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках, тоді як Кабмін вважає таке різке підвищення невиправданим.
Без підвищення тарифу на газ Україна ризикує не отримати черговий кредитний транш МВФ . А це може призвести до загроз фінансової стабільності, брак валюти і уповільнення економічного зростання. Після перегляду вартість блакитного палива може вирости з 6,9 до 10,5 грн / куб.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Ціни на вершкове масло в Україні зростають рекордними темпами. Вартість цього надзвичайно популярного серед українців продукту за рік зросла на третину – це максимальний за 10 років показник, передають Патріоти України. За даними ІНФАГРО, річна споживч...