В останні роки західні регіони України стали жити більш благополучно в порівнянні зі східними. Про це в ефірі Обозреватель.LIVE заявила завідуюча відділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ Людмила Черенько, повідомляють Патріоти України.
За її словами, до війни в розташованих на сході країни промислових центрах була більш краща ситуація з доходами населення і невисокі масштаби бідності.
"Це весь схід - Донецька, Дніпропетровська, в якійсь мірі Харківська, Запорізька та Луганська області", - сказала експерт.
Міжнародна фінансова криза 2008-2009 років показав, зазначила Черенько, що бідність має певні географічні риси: "Вона властива більш західним, ніж східним територіям".
Демограф справедливості заради уточнила, що благополучні райони є по обидва боки Дніпра: "Наприклад, Луганська область демонструвала гірші показники".
"Але в цілому, можна говорити про географічні ознаки. В останні роки на наших очах ситуація змінюється - центр благополуччя зміщується на захід", - підкреслила Черенько.
"Більшість західних областей демонструють досить низькі масштаби бідності, ближче до київських показників. І навпаки - східні регіони стали показувати більші масштаби бідності", - додала експерт.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...