Хіти тижня. "Газпром" зробив важливу заяву щодо транзиту через Україну, - Коболєв

Керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв переконує, що "Газпром" почав офіційно повідомляти країни, які межують з Україною, про припинення транспортування газу через її територію з початку 2020 року. Водночас він сподівається, новий незалежний оператор української ГТС усе ж підпише контракт з росіянами на транзит газу, повідомляють Патріоти України.

За словами голови правління національної нафтогазової компанії, з 1 січня 2020 року Україна передасть управління своєї газотранспортної системи (ГТС) в руки незалежного оператора. І йому слід буде підписати контракт з "Газпромом" на транзит.

А цей процес рухається вкрай важко. І "Газпром" уже почав офіційно повідомляти країни, які межують з Україною або залежать від нашого транзиту, що з початку 2020 року цього транзиту не буде, – переконує Коболєв.

Як підкреслює він, аби підписання договору стало можливим, "Нафтогаз" має досить просту переговорну позицію: "або "Газпром" підписує контракт, і тоді питання знецінення ГТС автоматично зникає з позову, або росіянам доведеться це компенсувати".

"Виходячи з мого досвіду роботи з "Газпромом", я впевнений, що найгірша ідея – приходити до них на переговори, не маючи позиції", – додає керівник Нафтогазу.

Також Коболєв висловив сподівання, що Україна зможе передати систему новому оператору, і це не викличе жодного збою в її роботі. Більше того, він сподівається, що у нового оператора буде контракт з "Газпромом"

"До речі, мене часто запитують, чому "Нафтогаз" веде переговори про новий контракт з "Газпромом"? Насправді, рішення Стокгольмського арбітражу не забороняють вести переговори про транзит з 1 січня 2020 року комусь іншому. Але поки ця відповідальність лежить на мені. Саме виходячи з цього, я готую позицію та представляю її на переговорах", – констатував він.

Наприкінці січня з’явилась інформація, що " з НАК "Нафтогаз України", які наразі діють до 2019 року, навіть без проведення будь-яких консультацій. Озвучив її український міністр закордонних справ Павло Клімкін за підсумками тристоронньої зустрічі щодо газових питань за участю представників України, Росії та Європейського Союзу.

Джерело: РБК-Україна

"Удар" був не останнім? У Міненерго повідомили, чи очікувати українцям нового зростання тарифів на світло

субота, 3 червень 2023, 14:10

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі інформаційного телемарафону, передають Патріоти України. "Про це мова не йде. Ми запропонували термін...

Хто після подорожчання електроенергії щомісяця платитиме на 500 грн більше: Озвучено єдиний вихід

субота, 3 червень 2023, 11:09

В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше - 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я ...