Фермер на Херсонщині вирощує вид крокусів, з яких роблять найдорожчу у світі приправу – шафран. Крокуси, з яких виготовляють найдорожчі у світі прянощі – шафран, раніше вирощували в далекому Ірані. Саме звідти приправа потрапляла в Україну. І лише віднедавна екзотичну рослину підкорив фермер із Херсонщини, – йдеться у сюжеті Каналу 24, передають Патріоти України.
Про шафран Олег Демченко почув на науковій конференції і не приховує, що садити екзотику боявся.
Три роки тому, коли ми посадили квіти, виникло перше запитання, як вони перезимують. Виявилося, що перезимували вони прекрасно. За неперевіреними даними, цибулина рослини може витримати від -50 до +50 градусів, – розповів фермер.
За даними науковців, шафран – одна найдавніших у світі рослин, яка живе майже 4 тисячі років.
Збір шафрану – дуже відповідальний процес. Його збирають без рукавичок. Та найголовніший етап – очищення шафрану. На приправу годяться лише три тичинки всередині квітки. Відходів дуже багато і, певно, ще й через це спеція така дорога.
Щоб зібрати грам сухого продукту, власне тичинок, треба перебрати 200 квіточок, – зазначив Демченко.
У грошовому еквіваленті у півлітровій банці прянощів “зберігається” щонайменше 500 доларів. Зібраний шафран сушать у духовці за температурою не вище сорока градусів протягом п’яти-шести годин.
Шафран використовують у східній та європейській кухні. У родині українського фермера люблять шведські булочки зі спецією. У тісто додають шафран, настояний на горілці.
Деякі українці намагаються продати авто, навіть якщо власник залишився за кордоном. Фахівці Державної податкової служби нагадують, що продаж автомобіля тепер може обкладатися одразу двома видами податків — залежно від кількості операцій та типу транспо...
У березні продажі нових авто Tesla в Європі впали на 28,2% порівняно з тим же місяцем минулого року, хоча загальні продажі електромобілів (на акумуляторах) у регіоні зросли на 23,6%. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на дані Європейської...