Про це повідомляє "Сегодня", передають Патріоти України.
За даними видання, більшість українських багатоповерхівок відповідають нижнім класам енергоефективності - "Е" і "F", тобто будинки втрачають від 30 до 70% тепла.
Згідно з прийнятим Верховною Радою законом "Про комерційний облік комунальних послуг", найближчим часом у всіх багатоповерхівках повинні з'явитися теплолічильники. У середньому в будинках з такими лічильниками за тепло платять на 20-30% менше.
Крім того, в Україні діє державна програма "Теплі кредити". Завдяки відповідній програмі будь-яка українська сім'я або ОСББ можуть взяти кредит на заміну вікон і покупку матеріалів для утеплення.
У 2016 році на компенсацію кредитів із державного бюджету виділили 884 млн грн. Більшу частину коштів (близько 67%) видали на заміну вікон. Однак, експерти зазначають, що заміна вікон без установки теплового пункту та подальшого утеплення на економію тепла багатоповерхівки не впливає.
У зв'язку з цим українцям рекомендують подбати про стан систем опалення - промити труби, радіатори, прочистити бойлери в підвалах.
Також у процесі модернізації опалювальної системи експерти радять встановлювати індивідуальні теплові пункти з автоматичним погодним регулюванням температури теплоносія. Такий пристрій може окупитися за кілька опалювальних сезонів.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...