Про це повідомляє "Сегодня", передають Патріоти України.
За даними видання, більшість українських багатоповерхівок відповідають нижнім класам енергоефективності - "Е" і "F", тобто будинки втрачають від 30 до 70% тепла.
Згідно з прийнятим Верховною Радою законом "Про комерційний облік комунальних послуг", найближчим часом у всіх багатоповерхівках повинні з'явитися теплолічильники. У середньому в будинках з такими лічильниками за тепло платять на 20-30% менше.
Крім того, в Україні діє державна програма "Теплі кредити". Завдяки відповідній програмі будь-яка українська сім'я або ОСББ можуть взяти кредит на заміну вікон і покупку матеріалів для утеплення.
У 2016 році на компенсацію кредитів із державного бюджету виділили 884 млн грн. Більшу частину коштів (близько 67%) видали на заміну вікон. Однак, експерти зазначають, що заміна вікон без установки теплового пункту та подальшого утеплення на економію тепла багатоповерхівки не впливає.
У зв'язку з цим українцям рекомендують подбати про стан систем опалення - промити труби, радіатори, прочистити бойлери в підвалах.
Також у процесі модернізації опалювальної системи експерти радять встановлювати індивідуальні теплові пункти з автоматичним погодним регулюванням температури теплоносія. Такий пристрій може окупитися за кілька опалювальних сезонів.
Пенсійний фонд України розповів про умови призначення пільгових пенсій. Про це йдеться в матеріалі ПФУ, передають Патріоти України. Умови призначення пільгових пенсій визначені частинами 1 – 3 статті 114 та Прикінцевими положеннями Закону України від 0...
В Україні посилять правила карткових переказів: з 1 червня з картки на картку без офіційного підтвердження заробітку можна буде перераховувати на 50 тис. грн менше, ніж зараз – до 100 тис. грн. Втім готуватись до нововведення самі банки радять уже зара...