Про це повідомляє "Сегодня", передають Патріоти України.
За даними видання, більшість українських багатоповерхівок відповідають нижнім класам енергоефективності - "Е" і "F", тобто будинки втрачають від 30 до 70% тепла.
Згідно з прийнятим Верховною Радою законом "Про комерційний облік комунальних послуг", найближчим часом у всіх багатоповерхівках повинні з'явитися теплолічильники. У середньому в будинках з такими лічильниками за тепло платять на 20-30% менше.
Крім того, в Україні діє державна програма "Теплі кредити". Завдяки відповідній програмі будь-яка українська сім'я або ОСББ можуть взяти кредит на заміну вікон і покупку матеріалів для утеплення.
У 2016 році на компенсацію кредитів із державного бюджету виділили 884 млн грн. Більшу частину коштів (близько 67%) видали на заміну вікон. Однак, експерти зазначають, що заміна вікон без установки теплового пункту та подальшого утеплення на економію тепла багатоповерхівки не впливає.
У зв'язку з цим українцям рекомендують подбати про стан систем опалення - промити труби, радіатори, прочистити бойлери в підвалах.
Також у процесі модернізації опалювальної системи експерти радять встановлювати індивідуальні теплові пункти з автоматичним погодним регулюванням температури теплоносія. Такий пристрій може окупитися за кілька опалювальних сезонів.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...