Хіти тижня. Політика НБУ: Банки готують депозитний удар по населенню

Фахівці відзначають, що українці активно несуть свої гроші в “іноземні” банки, оскільки втратили довіру до української банківської системи.

Ілюстрація:finance.bigmir.net

Стало відомо, як вплине зміна облікової ставки Нацбанком на простих українців. Експерти впевнені, підвищення ставки НБУ з 14,5 до 16% річних призведе до зростання депозитних відсотків за гривневими вкладами. Зокрема, вони очікують збільшення прибутковості на 2% мінімум. Про це пише Politeka, передають Патріоти України.

"Ставки по депозитах, швидше за все, будуть змінюватися тільки на короткі терміни – в основному на три місяці. Зміни можуть бути в діапазоні 0,5-2% річних. Найменше змін будуть схильні до ставки на 12-місячні депозити", – пояснюють експерти.

Слід відзначити, що на сьогоднішній день, українські банки за короткостроковими депозитами в середньому платять 13,5-14,3% річних, а за річними вкладами – 14,4-14,5% річних.

Найменше з підвищенням відсотків будуть поспішати банки з європейським капіталом, у яких портфелі і так “ломляться” від депозитів населення.

Фахівці відзначають, що українці активно несуть свої гроші в “іноземні” банки, оскільки втратили довіру до української банківської системи.

Не дати зірвати довгоочікуване відкриття 2020 року: У компанії, яка вивезла ванти з Подільського мосту, проходять обшуки

субота, 8 серпень 2020, 7:40

Дрязги між КМДА, як замовником робіт, генпідрядником і одним з підрядників загрожують відтермінуванням відкриття першої черги мега-мосту на невизначений термін. Віталій Кличко пішов у ва-банк, підключивши підлеглих правоохоронців. Поліція проводить обш...

Тільки дрібні та дуже дрібні: У Росії не знайшли жодного нового великого родовища нафти

субота, 8 серпень 2020, 0:19

Росія повністю зникне зі світового ринку нафти до середини 2030-х, заявив два роки тому в інтерв'ю Bloomberg наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Сальман. Нафтова «казка», в якій понад 50 років живе Росія, обмінюючи «чорне золото» на валюту,...