Хіти тижня. Політика НБУ: Банки готують депозитний удар по населенню

Фахівці відзначають, що українці активно несуть свої гроші в “іноземні” банки, оскільки втратили довіру до української банківської системи.

Ілюстрація:finance.bigmir.net

Стало відомо, як вплине зміна облікової ставки Нацбанком на простих українців. Експерти впевнені, підвищення ставки НБУ з 14,5 до 16% річних призведе до зростання депозитних відсотків за гривневими вкладами. Зокрема, вони очікують збільшення прибутковості на 2% мінімум. Про це пише Politeka, передають Патріоти України.

"Ставки по депозитах, швидше за все, будуть змінюватися тільки на короткі терміни – в основному на три місяці. Зміни можуть бути в діапазоні 0,5-2% річних. Найменше змін будуть схильні до ставки на 12-місячні депозити", – пояснюють експерти.

Слід відзначити, що на сьогоднішній день, українські банки за короткостроковими депозитами в середньому платять 13,5-14,3% річних, а за річними вкладами – 14,4-14,5% річних.

Найменше з підвищенням відсотків будуть поспішати банки з європейським капіталом, у яких портфелі і так “ломляться” від депозитів населення.

Фахівці відзначають, що українці активно несуть свої гроші в “іноземні” банки, оскільки втратили довіру до української банківської системи.

Херсонський космодром: З'явились подробиці ймовірного "будівництва майбутнього"

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 6:08

Про плани збудувати в Україні космодром заявив голова приватної компанії з Дніпра Space Logistics Ukraine Дмитро Легеза, зазначивши, що вже вибрали оптимальну локацію в Херсонській області. Стартову вартість проекту оцінили в 50 млн доларів. "Побудова ...

Хіти тижня. Звикаймо: Зеленський заборонив українські "коньяк" та "шампанське"

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 2:00

"Шампанське" правильно називати "ігристе вино". Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень". Про це повідомляють Патріоти України з по...