Резервний фонд Російської Федерації, завдяки якому ця країна в останні роки затикала величезні діри в державному бюджеті, сьогодні, 1 січня, офіційно припинив своє існування. Залишки грошей з нього передані до Фонду національного добробуту. Про це пише російське інформагентство РИА Новости, зазначають Патріоти України.
Обидва фонди створювалися в "жирному" 2008 році, коли спекулятивно високі ціни на нафту і газ давали бюджету Російської Федерації набагато більший дохід, ніж чиновники могли витратити. Тоді було прийнято рішення купувати на "зайві" гроші закордонні цінні папери та іноземну валюту, яка розміщувалася в західних банках і фондах під відсотки. У разі різкого падіння доходів бюджету ці гроші планувалося направляти на поповнення дефіциту.
"Чорний день" для Росії настав у 2014 році, коли проти неї спочатку були введені економічні санкції за окупацію українського Криму і розв'язання гібридної війни на Донбасі, а слідом за цим різко обвалилися світові ціни на нафту. В результаті всього за три останні роки Резервний фонд був благополучно розтриньканий. Правда, завдяки йому весь цей час вдавалося підтримувати на плаву скромні зарплати російських бюджетників і пенсії людей похилого віку.
Поки що гроші, що залишилися в розпорядженні Фонду національного добробуту, російська влада присягається використовувати більш економно. Як розповів журналістам міністр фінансів РФ Антон Силуанов, станом на 1 січня 2018 року, у Фонді знаходиться 3,7 трильйона рублів, з яких лише 2,3 трильйона складають ліквідну частину.
У році, що наступив, фонд планується використовувати для заповнення дефіциту федерального бюджету, проте в подальшому, обіцяють російські чиновники, його залишки будуть йти лише на виплату пенсій. Наскільки його в підсумку вистачить - залишається лише здогадуватися.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...