Хіти тижня. Санкції в дії, або солодке нагадування про імперію: Росія утилізує "гордість Арктики"

Особливість атомохода "Радянський Союз" в тому, що він був спроектований так, щоб за короткий час його можна було перетворити на бойовий крейсер.

"Радянський Союз" хочуть утилізувати. Ілюстрація: РИА Новости.

У РФ вирішили утилізувати російський атомний криголам «Радянський Союз». Відновлювати його не будуть, хоча раніше планувалося використовувати його в проектах із освоєння Арктики або задіяти в інтересах Збройних Сил Росії. Про це розповів генеральний директор підприємства "Росатомфлот" В'ячеслав Рукша, передають Патріоти України.

Він зазначив, що офіційний наказ уже підписаний. «Ми планували криголам до відновлення. «Радянський Союз» якраз міг бути затребуваний під шельфові проекти», - сказав Рукша. Але через дію західних санкцій щодо спільного проекту «Роснефти» і американської ExxonMobil з видобутку вуглеводнів на шельфі Карського моря криголам виявився «без роботи», - додав глава «Росатомфлота».

«Радянський Союз» - російський атомний криголам класу «Арктика». Був введений в експлуатацію в 1989 році. Особливість цього атомохода в тому, що він був спроектований так, щоб за короткий час його можна було дообладнати в бойовий крейсер.
У березні 2002 року під час стоянки криголама біля причалу в Мурманську вперше в практиці його енергетична установка була використана для електропостачання берегових об'єктів. При цьому потужність установки досягала 50 МВт. Експеримент пройшов успішно, але був визнаний нерентабельним.
Зниження обсягів робіт в Арктиці свого часу привело до того, що «Радянський Союз» залишився без завантаження, був виведений з експлуатації і стояв біля причалу. У 2014 році керівництво «Росатома» прийняло рішення до 2018 року відновити атомохід, щоб забезпечити нові російські арктичні проекти. Передбачалося, що після продовження ресурсу реакторної установки «Радянський Союз» міг би прослужити ще 20 років.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...