Хіти тижня. Секретар Ради безпеки РФ розповів про наслідки нестачі прісної води у Криму

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що ситуація із забезпеченням окупованого Криму водою досить складна, і це гальмує розвиток півострова і створює складності для туризму та сільського господарства.

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев

«Нестача води стримує соціально-економічний розвиток регіону, формує загрози функціонуванню базових для економіки Криму аграрного та санаторно-курортного комплексів», - сказав Патрушев на нараді в Сімферополі у вівторок, передають Патріоти України.

«Загальний водозабір в 2016 році скоротився в п'ять разів у порівнянні з 2014 роком», - сказав секретар Радбезу.

За його словами, особливо турбує ситуація із забезпеченням прісною водою сходу півострова. «Її подача в деяких місцях здійснюється в обмеженому режимі», - сказав він.

Також Патрушев зазначив, що на 92% скоротилися площі зрошуваних земель, припинено виробництво рису, «в важких умовах виявилися прісноводні рибні господарства», страждають також промислові підприємства.

«Необхідно прийняти комплекс додаткових заходів щодо скорочення дефіциту водних ресурсів, в тому числі, можливо, за рахунок оптимізації водоспоживання та використання альтернативних варіантів водопостачання, наприклад, таких як опріснення морської води, застосування замкнутого водооборота», - зазначив секретар Радбезу.

Крім того, він наголосив на важливості забезпечення захисту від несанкціонованого проникнення на території гідротехнічних споруд і об'єктів водопостачання Криму.

Серед інших проблем Патрушев повідомив про несанкціонований бурінні свердловин. За його словами, це явище носить масовий характер через наявного дефіциту прісної води. «Це виснажує запаси водних ресурсів, знижує рівень води в колодязях і її якість», - сказав секретар Радбезу.

Він зазначив також, що значна частина гідротехнічних споруд в Криму експлуатується понад 30 років, це створює ризики аварій та виникнення надзвичайних ситуацій.

Попит на долари перевищує пропозицію: В Україні погіршилася ситуація на валютному ринку

субота, 10 грудень 2022, 9:55

Минулого тижня в Україні значно зріс попит на іноземну валюту з боку банківських клієнтів. Він виявився більшим, ніж зростання пропозиції. Про це повідомив член Ради Нацбанку Богдан ДанилишинЗазначено, що в ситуації, що склалася, знадобилося збільшення...

Українцям за кордоном скасували плату за роумінг: Скільки коштуватиме мобільний зв'язок Київстар та Vodafone

субота, 10 грудень 2022, 7:44

Українським біженцям за кордоном скасують плату за роумінг на дзвінки в Україну. Таким чином, українці зможуть дзвонити своїм рідним додому за внутрішніми тарифами своїх мобільних операторів, передають Патріоти України. Біженці з України зможуть корист...