Хіти тижня. "Це бомба": Навколо ПриватБанку і НБУ розгортається новий скандал

У процесі реструктуризації кредитів "Привату" брали участь працівники Нацбанку України.

Нацбанк України. Фото: Столиця.Один з екс-заступників голови ПриватБанку Володимир Яценко опублікував свою переписку зі співробітником банківського нагляду Національного банку Денисом Новіковим, з якої випливає, що чиновники НБУ брали участь у процесі реструктуризації кредитів "Привату". І, як зазначає на своїй сторінці у Facebook журналіст Олександр Дубинський, саме через цей факт НБУ і подав у відставку голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак, який намагалися представити як махінації з боку екс-керівництва "Привату", пишуть Патріоти України.

"У листуванні йде мова про процентні ставки при реструктуризації кредитного портфеля Приватбанку. І це листування, по суті, - бомба. Тому що доводить факт участі чиновників Нацбанку в процесі реструктуризації кредитів Приватбанку, яку в НБУ (і звільнений Шлапак) зараз намагаються представити як махінації", - пише Дубинський.

Він також наводить слова Шлапака у цій справі про те, що "компанії отримували по кілька мільярдів гривень під процентну ставку 10,5%, водночас як кредитним комітетом банку ставка була затверджена в розмірі 34%".

"Саме так на нещодавній прес-конференції представляв цю ж реструктуризацію державний топ-менеджер Привату Шлапак. І говорив, що кредити видані компаніям - "пустушкам". Тепер з'ясовується, що весь цей процес - і ставки, і компанії позичальники Приватбанку - був узгоджений з НБУ", - пише Дубинський.

Так, Денис Новіков, заступник Катерини Рожкової, написав банку про те, що на вимогу МВФ ставка при реструктуризації повинна бути не нижче 12% річних. І попросив відкоригувати кредитні договори.

"Нагадаю, в результаті цієї реструктуризації ПриватБанк змінив кредити, прибутковість яких була прив'язана до курсу долара та завдатки, оформлені за англійським правом, - на кредити українським компаніям із заставами в українській юрисдикції. І тепер самі ж чиновники Нацбанку кричать, що це була махінація. Тільки мовчать про те, що цю махінацію організували вони для того, щоб мати надалі підстави для націоналізації банку за 155 млрд гривень бюджетних грошей. Із огляду на те, що зараз за цією операцією ведеться слідство НАБУ/Генпрокуратури, - слідчим просто потрібно вилучити поштові сервера Нацбанку. Де і знайдеться відповідь на запитання, як готувалася націоналізація, і як наносили держбюджету багатомільярдні збитки", - пояснив Дубинський.

Нагадаємо, 3 липня Нацбанк заявив, що колишні власники ПриватБанку не виконали взяті на себе зобов'язання щодо реструктуризації кредитного портфеля банку, тому держава перейшла до юридичної процедури стягнення.

Захід вперше показав Сі Цзіньпіню, що може також скоординовано підвищувати ставки: Китай відреагував на плани ЄС та США запровадити "драконівські" мита на електромобілі

субота, 15 червень 2024, 0:55

Китай має надію, що Євросоюз перегляне тарифи на китайські електромобілі та зупинить рух у "хибному напрямку", щоб захистити свою автомобільну промисловість від конкуренції. Про це повідомляє Reuters з посиланням на китайське державне інформаційне аген...

Підсумки засідання "Великої сімки": Який кредит нададуть Україні

п’ятниця, 14 червень 2024, 23:54

Країни «Великої сімки» до кінця року нададуть Україні кредит на $50 млрд. Його буде виплачено за рахунок прибутків від російських активів. Про це йдеться в комюніке лідерів за підсумками саміту G7 в Італії, передають Патріоти України. Лідери країн «Вел...