У разі, якщо Росія перекриє поставки палива, Україну чекають важкі часи - дефіцит буде таким, що ціна на бензин і дизель може стрибнути навіть удвічі. За словами експерта з питань енергетики Сергія Куюна, росіяни раніше вже підсаджували Україну на паливну голку - в кінці 90-х вони зупинили п'ять з семи нафтопереробних заводів, зокрема придбали Лисичанський нафтопереробний завод і зупинили його роботу, повідомляють Патріоти України.
"Різні є версії, дійсно можна розглядати як диверсію: купити заводи і закрити. Тут заводи закрили і в той же час модернізували заводи в Росії", - пояснив він.
На думку фахівців, паливне питання давно не є питанням економічних відносин - це питання гібридної війни. А поки українські чиновники тільки прораховують ризики і чекають, як далі розгортатимуться події, в черговий раз забувають, якими підступними бувають північні сусіди, коли потреба в паливі зростає. Минулого разу вони розхитували місцевий ринок у кінці жовтня - тоді ціни на пальне підскочили на кілька гривень.
Енергетична незалежність України - в руках Кабінету міністрів і РНБО. Перші повинні шукати альтернативні джерела надходження палива і створювати сприятливі умови для вітчизняних виробників, другі - адекватно реагувати на агресивні дії РФ на ринку.
Відзначимо, що в Росії вже пригрозили, що збираються перекрити поставки палива в Україну. Зокрема, член комітету Держдуми Олексій Журавльов пообіцяв Україні колапс: "80% нафтопродуктів ми поставляємо і Білорусь. Ось так просто: раз - і все, до побачення. Колапс відразу".
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...