Про це в інтерв'ю Європейській правді заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон, передають Патріоти України.
"Україна провела величезну роботу по стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, або рішення проблем банківської системи. Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання", - зазначив він.
Однак, за його словами, є ризики повернення назад. "Зростання заробітної плати в державному секторі і деяких частинах приватного сектора був дуже високим в порівнянні з інфляцією. Якщо така ситуація буде зберігатися, це негативно позначиться на рентабельності і конкурентоспроможності, а, зрештою, загрожуватиме повернути Україну туди, де вона була три роки тому", - сказав Ліптон.
Він вважає, що Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні. На думку заступника голови МВФ, існує також багато інших ініціатив, які можуть привести до зростання бюджетного дефіциту і загрожувати стабільності країни.
"На шляху до сталого швидкого зростання Україна також повинна зробити кроки вперед, як планувалося. Наприклад, пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей. Немає ніякого сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію в більш ранньому віці, щоб отримувати маленькі пенсійні виплати, нездатні забезпечити гідне і стабільне життя. Потрібно це вирішити пенсійною реформою", - вважає Девід Ліптон.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...