Про це в інтерв'ю Європейській правді заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон, передають Патріоти України.
"Україна провела величезну роботу по стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, або рішення проблем банківської системи. Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання", - зазначив він.
Однак, за його словами, є ризики повернення назад. "Зростання заробітної плати в державному секторі і деяких частинах приватного сектора був дуже високим в порівнянні з інфляцією. Якщо така ситуація буде зберігатися, це негативно позначиться на рентабельності і конкурентоспроможності, а, зрештою, загрожуватиме повернути Україну туди, де вона була три роки тому", - сказав Ліптон.
Він вважає, що Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні. На думку заступника голови МВФ, існує також багато інших ініціатив, які можуть привести до зростання бюджетного дефіциту і загрожувати стабільності країни.
"На шляху до сталого швидкого зростання Україна також повинна зробити кроки вперед, як планувалося. Наприклад, пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей. Немає ніякого сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію в більш ранньому віці, щоб отримувати маленькі пенсійні виплати, нездатні забезпечити гідне і стабільне життя. Потрібно це вирішити пенсійною реформою", - вважає Девід Ліптон.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...