Хіти тижня. В Україні почали діяти нові правила купівлі валюти: Що треба знати

Відповідно до них, банки не передають інформацію про угоду з покупцем в податкову службу незалежно від суми покупки.

Крім того, купити валюту тепер можливо і без пред'явлення паспорта громадянина України. Але це не стосується тих випадків, коли сума покупки валюти перевищує 150 тис. грн в еквіваленті, - передають Патріоти України з посиланням на Рoliteka.

Згідно з новими правилами, велику суму іноземної валюти замовити не можна. Клієнт повинен звернутися до відділення банку і купити суму, яка є в наявності в даний момент. Якщо ж вона є недостатньою, необхідно звернутися в інший банк.
Сьогодні в Україні діє безліч нелегальних обмінних пунктів і приватних «міняйл». Тому валюту, звичайно, безпечніше купувати у відділеннях банків, адже при покупці у нелегалів можна дуже «обпектися», ще й сплатити чималий штраф.
Раніше клієнтам-позичальникам купувати валюту можна було тільки через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Тепер же клієнт сам вибирає через який банк її купувати. Однак відкривати рахунок в іноземній валюті потрібно в цьому банку.
Крім того, спростили повернення інвестицій і доходів для іноземних інвесторів. Тепер банкам не потрібно чекати підтвердження угод від спеціальної системи на міжбанківському валютному ринку України, щоб проводити взаємні розрахунки за операціями з валютою.
Опублікував: Олег Устименко

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...