Хіти тижня. В Україні почали діяти нові правила купівлі валюти: Що треба знати

Відповідно до них, банки не передають інформацію про угоду з покупцем в податкову службу незалежно від суми покупки.

Крім того, купити валюту тепер можливо і без пред'явлення паспорта громадянина України. Але це не стосується тих випадків, коли сума покупки валюти перевищує 150 тис. грн в еквіваленті, - передають Патріоти України з посиланням на Рoliteka.

Згідно з новими правилами, велику суму іноземної валюти замовити не можна. Клієнт повинен звернутися до відділення банку і купити суму, яка є в наявності в даний момент. Якщо ж вона є недостатньою, необхідно звернутися в інший банк.
Сьогодні в Україні діє безліч нелегальних обмінних пунктів і приватних «міняйл». Тому валюту, звичайно, безпечніше купувати у відділеннях банків, адже при покупці у нелегалів можна дуже «обпектися», ще й сплатити чималий штраф.
Раніше клієнтам-позичальникам купувати валюту можна було тільки через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Тепер же клієнт сам вибирає через який банк її купувати. Однак відкривати рахунок в іноземній валюті потрібно в цьому банку.
Крім того, спростили повернення інвестицій і доходів для іноземних інвесторів. Тепер банкам не потрібно чекати підтвердження угод від спеціальної системи на міжбанківському валютному ринку України, щоб проводити взаємні розрахунки за операціями з валютою.
Опублікував: Олег Устименко

"Енергоатом" не ремонтуватиме енергоблок, бо підрядник хоче зробити це "занадто дешево"

четвер, 28 вересень 2023, 18:59

Оператор всіх атомних електростанцій України держкомпанія НАЕК "Енергоатом" не встигне відремонтувати енергоблок №2 Хмельницької АЕС, щоб той працював взимку на повну потужність, передають Патріоти України. Як повідомляє народний депутат Ярослав Железн...

"єВідновлення": У "Дії" з’явилися сертифікати на придбання нового житла, але є нюанс

четвер, 28 вересень 2023, 18:25

У державному застосунку "Дія" з’явилися перші сертифікати в межах програми "єВідновлення" для придбання нового житла замість зруйнованого російськими окупантами. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в Telegram, передають Патріоти України. Про...