Хіти тижня. Важливо: Кабмін планує змінити умови отримання пенсій

Ті, у кого немає 15-річного стажу, пенсію не отримають.

Фото: tsn.ua

Якщо ж пенсійну реформу приймуть, то для отримання пенсії потрібно мати щонайменше 15 років стажу, а на відпочинок виходити не у 60, а в 65, передають Патріоти України.

У другому читанні і в цілому депутати розглянуть урядовий проект пенсійної реформи. Цей документ має у собі важливі нововведення як для діючих, так і для майбутніх пенсіонерів.

Кабмін планує ввести "осучаснення": більше 5,5 мільйонів пенсій будуть перераховуватися, таким чином вони можуть вирости від 200 до 1000 гривень. Законопроект передбачає посилення правил розрахунку робочого стажу. Окрім того, у документі зазначено "ефективний пенсійний вік". Тобто, частина українців піде на заслужений відпочинок у 63 або 65 років.

Правила отримання пенсії у 65 років не змінюється. А вимоги для українців, які в 63 і 60 років хочуть отримати пенсію, будуть рости 10 років. Щороку вони збільшуватимуться на 12 місяців. У 2018 році в 60 років українці зможуть отримати пенсію із 25 роками стажу, а у 2028 році доведеться відпрацювати мінімум 35 років.

Ті, у кого немає 15-річного стажу, пенсію не отримають. Таких в україні є 100 тисяч осіб. Проте держава виплачує їм соціальні допомогу – 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію".

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...