Хіти тижня. ​"Все пропало!" - Сенат США "точить зуби": Після скандального побачення Путіна з Трампом обвалилась вартість провідного банку Росії

Російський фінансовий ринок нервово реагує на політичний скандал, котрий розгорівся після «історичного» саміту у Гельсінкі. Імовірна хвиля нових потужних санкцій змушує спекулянтів стрімко залишати російський ринок.

На другий-третій день після теплого побачення Путіна з Трампом рубль втратив до долара кілька десятків копійок. Тепер настала черга провідних держактивів Російської Федерації, зазначають Патріоти України.

Так після завершення в Гельсінкі саміту на Московській біржі різко подешевшали акції Сбербанку. «Історичне порозуміння», яке не принесла конкретних домовленостей і дала старт новій санкційній кампанії проти РФ в сенаті США, спровокувала продажу з боку іноземних інвесторів, пише російське видання «Реальний Світ».

За тиждень Сбербанк обвалився на 10,8%, а його ринкова вартість скоротилася на 534 мільярда рублів. З кризи 2014 року акції найбільшого держбанку РФ лише одного разу переживали падіння такого масштабу - в квітні, після введення санкцій проти «Русала».

«На російському ринку багато іноземців, що реагують на політику. Сбербанк ріс перед зустріччю Путіна і Трампа, потім в США почалася критика Трампа, виник ризик нових санкцій, - говорить старший аналітик БКС Сергій Суверов. - Хедж-фонди, які сидять в акціях Сбербанку, дуже реагують на ці новини».

За даними EPFR, за тиждень нерезиденти вивели з російського ринку 80 млн доларів, фіксуючи прибуток від інвестицій, зроблених перед початком саміту, який викликав в США жорстку критику і звинувачення на адресу Трампа в діапазоні від національного «ганьби» до «національної зради».

Гнів конгресменів вилився в три нових проекти антиросійських санкцій, що надійшли в сенат з початку тижня.

Перший з них належить представнику Флориди Марко Рубіо, передбачає посилення обмежень для енергетичного і банківського секторів РФ і дає повноваження на такий крок Національній розвідці, яка зможе діяти в обхід Трампа, якщо знову підтвердить втручання в американські вибори.

Другий проект, від Джона Баррассо з Вайомінгу, вимагає накласти санкції на "Північний потік -2". Третій вимагає від Держдепу перевірити Росію на спонсорство міжнародного тероризму, яке в разі підтвердження означає автоматичне введення додаткового режиму санкції.

У четвер глава республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнел дав доручення двом профільним комітетам - по банках і міжнародних відносин - провести слухання і розглянути пропозиції, що надійшли.

Нова версія угоди про надри - чисте здирництво? - Адміністрація Трампа посилює вимоги до України – ЗМІ

неділя, 23 лютий 2025, 1:52

Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...

Один із найбагатших угорців: Зять Орбана веде переговори щодо купівлі російської "дочки" Raiffeisenbank

субота, 22 лютий 2025, 20:48

Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...