Крок до енергонезалежності: У Чорнобильській зоні розпочали будівництво сонячної електростанції, - Гройсман

Уже отримано 50 заявок від інвесторів, наголосив прем'єр.

Сонячну електростанцію побудують в Чорнобильській зоні. Ілюстрація:9-channel.com

В Чорнобильській зоні розпочалося будівництво першої сонячної електростанції. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Кабміну Володимир Гройсман посилаючись на міністра екології і природних ресурсів Остапа Семерака, передають Патріоти України.

"Нещодавно ми відзначали сумну річницю Чорнобильської трагедії. Сьогодні ми працюємо над тим, як далі використовувати Чорнобильську зону. Одна з ідей - встановлення сонячних батарей", - написав Гройсман.

За словами прем'єра, інвестиції у сонячну енергетику в зоні відчуження стануть успішними і будуть внеском до енергонезалежності України. Інвестори для розвитку цієї галузі уже є.

"За оцінками міністра екології, електроенергія вироблятиметься в межах 2,5 тисяч МВт. Інвестори вже є - ми отримали 50 заявок. Я впевнений, що ці інвестиції будуть успішними і це теж буде внесок до нашої енергонезалежності", - додав Гройсман.

У Росії масово зникає бензин, влада намагається рятувати Москву і великі міста, черги на АЗС вражають

неділя, 21 червень 2026, 20:10

Російські регіони охопила масштабна паливна криза. На місцевих заправках шикуються величезні черги, а на багатьох АЗС бензин взагалі зник із продажу, передають Патріоти України з посиланням на Telegram-канал ASTRA. За інформацією видання, в Липецькій о...

Пенсійний фонд оновив правила онлайн-оформлення виплат для громадян, що виїхали за кордон: Що треба знати

неділя, 21 червень 2026, 15:42

Українці за кордоном можуть оформити пенсію дистанційно - але лише за однієї умови, про яку знають не всі. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, передають Патріоти України....