Китайці профінансують будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні

Нова сонячна електростанція буде розташована поблизу міста Нікополь Дніпропетроської області на території відпрацьованого кар'єру.

Ілюстрація:infa.ua

Китайська компанія China Machinery Engineering Company (CMEC) інвестує 230 млн євро у будівництво найбільшої сонячної електростанції. Про це повідомляє Укрінформ, передають Патріоти України.

Зазначається, що електростанцію побудують до кінця 2018 року у Дніпропетровській області.

"Будівництво Нікопольської СЕС розпочнеться у квітні і буде завершене до кінця 2018 року. Нова сонячна електростанція буде розташована поблизу м. Нікополь Дніпропетроської області на території відпрацьованого кар'єру", - повідомляє українська компанія ДТЕК.

Для будівництва СЕС будуть використані землі, непридатні для ведення сільського господарства. Екологічний ефект від роботи СЕС полягатиме у скороченні викидів СО2 в атмосферу на 300 тис тонн на рік.

"Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об'єктом геліоенергетики в Україні та Європі. Спільна робота ДТЕК і СМЕС буде прикладом співпраці для інших українських і китайських компаній", - прокоментував голова правління СМЕС Чжан Чун.

Розробники позиціонують свою технологію як екологічний прорив: У США навчилися виробляти авіапаливо з коров’ячого гною

понеділок, 22 червень 2026, 18:39

Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...

Трамп промахнувся: Санкції США лише прискорили технологічний стрибок Китаю, - The Economist

понеділок, 22 червень 2026, 16:56

Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...