Китайці профінансують будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні

Нова сонячна електростанція буде розташована поблизу міста Нікополь Дніпропетроської області на території відпрацьованого кар'єру.

Ілюстрація:infa.ua

Китайська компанія China Machinery Engineering Company (CMEC) інвестує 230 млн євро у будівництво найбільшої сонячної електростанції. Про це повідомляє Укрінформ, передають Патріоти України.

Зазначається, що електростанцію побудують до кінця 2018 року у Дніпропетровській області.

"Будівництво Нікопольської СЕС розпочнеться у квітні і буде завершене до кінця 2018 року. Нова сонячна електростанція буде розташована поблизу м. Нікополь Дніпропетроської області на території відпрацьованого кар'єру", - повідомляє українська компанія ДТЕК.

Для будівництва СЕС будуть використані землі, непридатні для ведення сільського господарства. Екологічний ефект від роботи СЕС полягатиме у скороченні викидів СО2 в атмосферу на 300 тис тонн на рік.

"Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об'єктом геліоенергетики в Україні та Європі. Спільна робота ДТЕК і СМЕС буде прикладом співпраці для інших українських і китайських компаній", - прокоментував голова правління СМЕС Чжан Чун.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...