Найближчі переговори з Латвією покажуть перспективу повернення якщо не всієї суми, то принаймні певної частини коштів, викрадених Арбузовим Про це у програмі "Відповіді" з Ольгою Лень на Еспресо.TV розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін, повідомляють Патріоти України.
Він зазначив, що латвійці демонструють відкритість і відданість тим міжнародним зобов’язанням, які вони взяли на себе в рамках міжнародних конвенцій. "Я думаю, що вже найближчі переговори покажуть в якій мірі ми можемо співпрацювати з Латвією щодо повернення якщо не всієї суми, то принаймні певної частини коштів", - заявив Єнін.
За його словами, повернення викрадених грошей може відбутися завдяки добрій волі латвійців. Також заступник генпрокурора розповів про окремі складнощі у взаємодії між українськими правоохоронними органами та органами правопорядку Латвійської республіки.
"Жодна країна, в принципі, не хоче повертати ті гроші, які в неї є. Як ми знаємо, скажімо, Конвенція ООН по боротьбі з корупцією передбачає підставою для повернення таких грошей вердикт суду", - додав Єнін.
Зазначимо, що у Латвії рішенням суду 50 млн євро визнані незаконно набутими і вилученими на користь латвійської держскарбниці у справі розкрадань із держбюджету України і легалізації коштів через латвійські банки.
Екс-урядовець часів Януковича Арбузов, з яким пов'язують кошти, заявив, що у нього немає банківських рахунків в Латвії, а інформація про конфіскацію 50 млн євро на його рахунках в цій країні неправдива. Делегація ГПУ вирушила до Риги, щоб з'ясувати інформацію щодо 50 млн євро, які нібито були конфісковані в Латвії з рахунків українських чиновників періоду Віктора Януковича.
Генеральний прокурор Латвії під час переговорів з делегацією ГПУ висловив готовність обговорити можливість повернення в Україну коштів, конфіскованих з рахунків екс-чиновників часів Віктора Януковича.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...