Має знати кожен: Як правильно монетизувати пільги та субсидії

Правила надання допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати. Монетизація відбуватиметься у три етапи, повідомляють Патріоти України.

1). З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім'ї, які звернуться за допомогою вперше.

Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в "Ощадбанку".

Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

2). З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

3). Вже з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Усім отримувачам пільг і субсидій обов'язково потрібно у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних. Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи.

Чи потрібно у "Ощадбанку" самостійно відкривати рахунок?

1). На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.

2). Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

3). Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

4). Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному "Ощадбанк" відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Як відбуватиметься оплата комуналки?

1). Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для "Ощадбанку" формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта.

2). Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, "Ощадбанк" одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

3). Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів.

Чому "Ощадбанк"?

1). "Ощадбанк" є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

2). Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий досвід щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно.

3). Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

4). Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків "Ощадбанк" не братиме.

Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

1). В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

2). Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же "Нафтогазом" за куплений газ.

3). Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіантата пільговика в "Ощадбанк", а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону енер українці зможуть забрати з банку готівкою.

Шалено злетить? МВФ дав прогноз курсу долара до гривні до 2029 року

четвер, 18 квітень 2024, 9:48

Міжнародний валютний фонд прогнозує незначну девальвацію у 2024 році. Потім курс долара до гривні поступово зростатиме, передають Патріоти України з посиланням на World Economic Outlook (квітень 2024 року). Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний кур...

Оце так! Популярна спеція за вартістю наздогнала золото

четвер, 18 квітень 2024, 8:50

Одна з найпопулярніших у світі спецій - шафран - подорожчала до золотого рівня. Ці прянощі цінуються за складність виробництва. До того, ж як пише турецьке видання Haber Turk, вона здебільшого росте у країнах, де в останні десятиліття спотерігаються ко...