Махінації та обман: Експерт розповіла про шахрайські схеми, які використовують українські банки

За словами представника Світового банку, з метою отримання прибутку українські банки вдаються до будь-яких дій.

Ілюстрація:Politeka

Сату Кахконен, глава представництва Світового банку, розповіла про шахрайські схеми українських банків. Про банківські махінації керівник представництва СБ повідомила в інтерв'ю НВ Бизнес, передають Патріоти України.

Сату Кахконен є главою Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні. Вона сказала, що звичайні люди навіть не усвідомлюють, наскільки в банківській сфері поширене шахрайство. З метою отримання прибутку українські банки вдаються до будь-яких дій.

"Були ті, хто збирав депозити у людей і клав ці гроші собі в кишеню або видавав у вигляді кредитів власним компаніям і пов'язаним особам. Значна частина цих грошей осіла на Кіпрі і в офшорах", – сказала глава представництва СБ.

Кахконен вважає, що зараз дуже важливо змусити банки вести свій бізнес без обману, кредитувати домогосподарства і компанії за розумними ставками. Також глава представництва підкреслила те, що в України дуже високий рівень непрацюючих кредитів.

"Частка поганих кредитів в Україні становить більше половини від загального портфелю. А це призводить до того, що банки не підвищують свої кредитні ставки, оскільки ризики неповернення великі. Тому рівень закредитованості приватного сектора дуже низький. Ми тісно співпрацюємо з Національним банком і Міністерством фінансів, щоб вирішити проблему поганих кредитів", - проінформувала Кахконен.

НБУ із серпня почне вилучати з обігу банкноти 500 гривень старого зразка: Що треба знати

понеділок, 22 липень 2024, 12:30

Із 1 серпня 2024 року Нацбанк (НБУ) почне вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003-2007 років (старого зразка) з метою поступової їх заміни на банкноти сучасного покоління (зразка 2014 року та наступних років випуску). Про це повідо...

Дефолту не буде? Кредитори відмовилися від боргових претензій до України на $8,5 млрд

понеділок, 22 липень 2024, 12:27

Україна досягла принципової угоди з кредиторами щодо реструктуризації держборгу на 20 млрд доларів. Це означає, що жодного дефолту - ні технічного, ні тим більше повноцінного - Україна в серпні не матиме, передає OBOZ.UA, передають Патріоти України. Та...