Мотивувати енергоефективність: В Україні запровадять нову систему призначення судсидій

Запропонована система монетизації субсидій буде заснована на принципі особистих рахунків.

Ілюстрація:www.0342.ua

До кінця опалювального сезону 2016-2017 років в Україні може почати діяти система монетизації субсидій. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передають Патріоти України з посиланням на прес-службу Мінрегіону.

"Механізм державної підтримки, який ми пропонуємо, діє за простим принципом: кожна людина, яка потребує субсидії, отримує захист від держави, а той, хто може платити, отримує мотивацію забезпечити власну енергоефективність через компенсацію витрат від держави в розмірі 30% або 40 %", - сказав він.

За словами Зубка, довгі роки люди не могли економити, оскільки, не маючи обліку, мотивації і підтримки від держави, змушені були платити те, що їм нараховували. Діюча система субсидій, на думку віце-прем'єра, забезпечивши людини компенсацією плати за комунальні послуги, також не мотивує економити.

"Тому зекономлені споживачем кошти повинні бути монетизовані і використані на енергоефективні заходи. Коли людина усвідомлює, що зекономлена субсидія - це його власні кошти, які він може використовувати, тоді у нього і з'явиться мотивація", - зазначив Зубко.

Міністр додав, що нова система монетизації субсидій буде заснована на принципі особистих рахунків.

"В Україні 5,5 млн субсидіантів. Вони повинні бути верифіковані, отримавши особисті рахунки. Ми пропонуємо країні і суспільству подолати шлях, яким вже пройшли Польща, Литва, Латвія, які впровадили механізми енергоефективності та втричі зменшили енерговитрати", - підкреслив Геннадій Зубко.

Ситуація стає критичною: Україні загрожує гостра нестача робочих рук, незабаром країна потребуватиме мільйонів робітників

четвер, 25 квітень 2024, 6:39

Вже найближчим часом Україна може зіткнутися з гострою нестачею робочої сили. За оцінками фахівців, для того, щоб до 2030 року підтримати щорічне зростання ВВП на рівні 5-7%, країні не вистачатиме до 4,5 млн робочих рук. Про це повідомив виконавчий дир...

Ціна "вєлічія": Уряд РФ готується до падіння рубля до 120 за долар

четвер, 25 квітень 2024, 6:15

Російський уряд розглянув стресовий сценарій макропрогнозу Мінекономрозвитку (МЕР), згідно з яким посилення західних санкцій та падіння цін на нафту призведуть до обвального падіння курсу рубля, повідомляє в середу, 24 квітня The Moscow Times. Зазначає...