Мотивувати енергоефективність: В Україні запровадять нову систему призначення судсидій

Запропонована система монетизації субсидій буде заснована на принципі особистих рахунків.

Ілюстрація:www.0342.ua

До кінця опалювального сезону 2016-2017 років в Україні може почати діяти система монетизації субсидій. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передають Патріоти України з посиланням на прес-службу Мінрегіону.

"Механізм державної підтримки, який ми пропонуємо, діє за простим принципом: кожна людина, яка потребує субсидії, отримує захист від держави, а той, хто може платити, отримує мотивацію забезпечити власну енергоефективність через компенсацію витрат від держави в розмірі 30% або 40 %", - сказав він.

За словами Зубка, довгі роки люди не могли економити, оскільки, не маючи обліку, мотивації і підтримки від держави, змушені були платити те, що їм нараховували. Діюча система субсидій, на думку віце-прем'єра, забезпечивши людини компенсацією плати за комунальні послуги, також не мотивує економити.

"Тому зекономлені споживачем кошти повинні бути монетизовані і використані на енергоефективні заходи. Коли людина усвідомлює, що зекономлена субсидія - це його власні кошти, які він може використовувати, тоді у нього і з'явиться мотивація", - зазначив Зубко.

Міністр додав, що нова система монетизації субсидій буде заснована на принципі особистих рахунків.

"В Україні 5,5 млн субсидіантів. Вони повинні бути верифіковані, отримавши особисті рахунки. Ми пропонуємо країні і суспільству подолати шлях, яким вже пройшли Польща, Литва, Латвія, які впровадили механізми енергоефективності та втричі зменшили енерговитрати", - підкреслив Геннадій Зубко.

Блекаут і паливна криза в Криму: Все дорожчає, закриваються аптеки та магазини, люди люди змітають товари з полиць

п’ятниця, 26 червень 2026, 6:24

Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...

В Україні змінюють систему соцвиплат: Ось хто тепер отримає більше грошей

четвер, 25 червень 2026, 22:52

Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...