МВФ намагається штучно підняти курс долара, - експерти

Зростання курсу долара восени є очікуваним, а прогнозувати курс гривні на наступний рік поки неможливо, вважають аналітики

Фото: blog.ubr.ua

Олег Жак, аналітик фінансових ринків, переконаний, що в Україні наступив психологічний імпульс для укріплення гривні, коли вирішилося питання щодо траншу від МВФ. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Freshnews. Інші експерти вважають: версії МВФ про "різке зростання долара у 2017 році" є просто методом штучного підвищення курсу американської валюти в Україні, а не прогнозом.

"Ми знову переживаємо традиційний осінній ріст курсу валют у співвідношенні до гривні. В літній період зменшується ділова активність в глобальній економіці, і тому коливання курсу валют незначні. Виняток становлять моменти зміни облікових ставок та інші ключові події, але, як правило, ніхто влітку такого не робить.Чому так сильно скаче гривня? Різкі скачки є наслідком дуже специфічної економіки України і дій регулятора (НБУ). Відповідно, коливання курсу валют не настільки прозоре і прогнозоване через кілька суттєвих факторів".

Важливим чинником також є завершення літньо-відпочинкового періоду. Якщо ми накопичували заощадження у валюті цілий рік, то витрачали ці заощадження в банківських обмінниках і просто на ринках в міняйлів. На жаль, не всі мають змогу відпочивати за кордоном і оплачувати тури у валюті, а тому доводилось «здавати» валюту за тимчасово зниженим курсом і поїхати хоча б на дачу. Що ми і спостерігали протягом літа.

Зараз, восени, цей період минув, і ми вернулись до коридору початку літа. І це теж закономірно. Люди почали підводити підсумки, отримувати чергову зарплату чи прибуток від підприємницької діяльності, і знову думати про чергове накопичення. Фактично — відновився баланс без спекулятивної складової на сезонному розпродажі.

Що ж насправді може вплинути на подальший курс, то це лише чергове надходження валюти в державу і поведінка НБУ. Мова не про експортерів, а про черговий транш від МВФ.

Психологічний імпульс для укріплення гривні настав 14 вересня, оскільки саме тоді рада Міжнародного валютного фонду вирішувала питання чергового траншу. Якщо кредит дають, то це буде означати, що Україна якось справляється зі своїми проблемами. Крім того, цей кредит дасть можливість розмістити єврооблігації під гарантії США на 1 мільярд доларів, що, водночас, дасть змогу отримати кредит від Євросоюзу на 0.6-1.2 мільярди євро. Зараз курс якраз і коливається в межах 1.2 євро за 1 долар США", - пише Олег Жак.

В Україні вимагають заплатити податки навіть за старі квадрати: Скільки доведеться віддати за кожен зайвий квадрат

неділя, 19 січень 2025, 8:06

Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...

В Україні обвалилися ціни на яйця: Експерт пояснив, якою буде ситуація перед Великоднем

неділя, 19 січень 2025, 7:48

Всупереч довгостроковим прогнозам, в Україні поліпшилась ситуація з ціною на яйця: ще кілька тижнів тому яйця коштували від 70 грн за десяток, а тепер стали майже на половину дешевшими. Про це говориться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України. За дан...