МВФ виніс нове рішення щодо боргу Януковича

$3 млрд, якими Путін "купив" відмову Януковича від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, визнані організацією офіційним, а не комерційним боргом.

Ілюстрація:dt.ua Рада директорів МВФ визнала офіційний статус російського боргу України на $ 3 млрд, наданого в грудні 2013 року. Про це йдеться в прес-релізі МВФ, передають Патріоти України.

"16 грудня 2015 року Рада директорів вирішила, що претензії за євробондами на $ 3 млрд, які випущені Україною 24 грудня 2013 року і знаходяться у Фонді національного добробуту (ФНБ) Росії, - офіційні претензії для цілей політики Фонду відносно прострочених платежів офіційним двостороннім кредиторам", - йдеться в повідомленні.

МВФ вказав, що, за оцінкою його фахівців, "претензії по даному випуску євробондів носять офіційний характер", оскільки ці бонди, по-перше, "знаходяться в ФНБ, що чинний від імені російського уряду", а по-друге, "виникають з угоди, в рамках якої ФНБ від імені російського уряду надавав фінансування Україні ".

Це означає, що МВФ визнав борг державним, а не комерційним. Крім того, у звіті МВФ повідомляється, що "в даний момент Україна не має прострочених платежів офіційним кредиторам".

Як повідомлялося раніше 8 грудня МВФ дозволив кредитування держав, у яких є прострочена заборгованість перед офіційними кредиторами.

Світові ціни на нафту різко впали, навіть не дочекавшись суттєвого збільшення добування ОПЕК

вівторок, 5 липень 2022, 18:56

У липні-серпні провідні видобувачі чорного золота погодили суттєво нарости квоти, щоб компенсувати втрати ринку через зменшення продажів підсанційної російської нафти. Світові ціни на нафту еталонних марок різко знизилися на побоюваннях щодо попиту. Пр...

Не чекайте на паперові платіжки і вимагайте повернення переплати у колишніх постачальників: У "Нафтогазі" дали важливе роз'яснення клієнтам

вівторок, 5 липень 2022, 17:23

"Нафтогаз України", який з травня поточного року став постачати газ українцям, чиї постачальники не можуть виконувати свої зобов'язання перед клієнтами, рекомендують громадянам звертатися до своїх облгазів щодо повернення переплати и сплачувати кошти с...