МВФ виніс нове рішення щодо боргу Януковича

$3 млрд, якими Путін "купив" відмову Януковича від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, визнані організацією офіційним, а не комерційним боргом.

Ілюстрація:dt.ua Рада директорів МВФ визнала офіційний статус російського боргу України на $ 3 млрд, наданого в грудні 2013 року. Про це йдеться в прес-релізі МВФ, передають Патріоти України.

"16 грудня 2015 року Рада директорів вирішила, що претензії за євробондами на $ 3 млрд, які випущені Україною 24 грудня 2013 року і знаходяться у Фонді національного добробуту (ФНБ) Росії, - офіційні претензії для цілей політики Фонду відносно прострочених платежів офіційним двостороннім кредиторам", - йдеться в повідомленні.

МВФ вказав, що, за оцінкою його фахівців, "претензії по даному випуску євробондів носять офіційний характер", оскільки ці бонди, по-перше, "знаходяться в ФНБ, що чинний від імені російського уряду", а по-друге, "виникають з угоди, в рамках якої ФНБ від імені російського уряду надавав фінансування Україні ".

Це означає, що МВФ визнав борг державним, а не комерційним. Крім того, у звіті МВФ повідомляється, що "в даний момент Україна не має прострочених платежів офіційним кредиторам".

Як повідомлялося раніше 8 грудня МВФ дозволив кредитування держав, у яких є прострочена заборгованість перед офіційними кредиторами.

Частині українців дозволили оплачувати лише половину вартості комуналки: Що треба знати

середа, 1 лютий 2023, 9:28

Частина українців має право сплачувати лише половину вартості комунальних послуг. При цьому зниження плати за комуналку надається практично в усьому спектрі комунальних послуг. Про те, кому комуналка коштуватиме півціни, розповіли в Пенсійному фонді Ук...

Чи продають водіям на заправках "шмурдяк": Експерт розповів про неякісне пальне в Україні і попередив про "сюрприз" з цінами

середа, 1 лютий 2023, 9:26

В Україні наразі не фіксують масових скарг чи претензій щодо неякісного пального на АЗС. Деякі заправки, на яких раніше находили "шмурдяк", продовжують працювати, однак від водіїв немає ніяких нарікань. Про це розповів у бліцінтерв'ю "Обозревателю" екс...