На замітку українцям: В уряді пояснили, що буде із невикористаними субсидіями

Частина невикористаної суми субсидії залишається на особовому рахунку отримувача на наступний опалювальний період.

Ілюстрація: kg.uaУ Кабміні дали роз'яснення щодо того, яка доля чекає на невикористану субсидію, повідомляють Патріоти України.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається за соціальними нормативами споживання послуг, які встановлено на місяць. Отримувач субсидії має сплачувати за спожиті послуги їх фактичну вартість з урахуванням розміру призначеної субсидії (вартість спожитих послуг мінус розмір субсидії).

"Якщо сім'я протягом місяця економно споживала послуги (менше нормативу), і вартість спожитих послуг менше розміру призначеної субсидії, то в цьому місяці взагалі можна не сплачувати за послуги, а залишки невикористаної субсидії можуть бути використані у наступних місяцях", -кажуть в уряді.

Разом з цим, порядок надання субсидій передбачає, що після закінчення опалювального періоду суми невикористаних субсидій на оплату опалення повертаються до бюджету. При цьому частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) не повертається, а залишається на особовому рахунку отримувача субсидії в організації і може бути використана для оплати послуг у майбутньому.

Розрахунок сум, що повертаються до бюджету, здійснюється організаціями, що надають послуги з централізованого опалення, газопостачання, електропостачання, і обчислюються вони як різниця між вартістю спожитих послуг протягом періоду отримання субсидії в опалювальний період та сумою призначеної субсидії за цей період і еквівалентом вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт/год електричної енергії за такою формулою:

Вартість спожитих послуг-розмір призначеної субсидії-вартість 100 куб. метрів природного газу (або 150 кВт/год електричної енергії).

"Сім'ям, яким субсидія нарахована "заднім числом" (наприклад, у квітні з січня), і сім'я весь цей час (у січні, лютому, березні) сумлінно сплачувала рахунки за комунальні послуги без урахування субсидії, у неї на рахунках з'явилася переплата за рахунок власних платежів, то така сім'я вправі скористатися нею коли завгодно, така переплата не повертається до бюджету, а залишиться на рахунках отримувачів", - обнадійливо запевнили у Кабміні.

Вирішили зекономити? Експерт пояснив, що не так з січневим перерахунком пенсій в Україні

вівторок, 23 квітень 2024, 11:30

Незалежний консультант Сергій Коробкін, який роз'яснює положення пенсійного законодавства, розповів, чому з початку року прожитковий мінімум і мінімальна зарплата збільшилися, а індексацію пенсій проводять лише у березні, передають Патріоти України. Я...

А ви це знали? Українцям розповіли, як довго потрібно зберігати паперові платіжки за електрику

вівторок, 23 квітень 2024, 11:22

Не виключено, що невдовзі українцям платіжки за комунальні послуги будуть надходити лише в електронному варіанті, передають Патріоти України. Те, що паперові документи потрібно зберігати протягом трьох років, у компанії YASNO назвали «міфом», відзначи...