Організація країн - експортерів нафти 30 листопада збереться у Відні, щоб продовжити угоду про скорочення видобутку нафти, проте існує значний ризик того, що операції ОПЕК не буде, повідомляють Патріоти України.
Зокрема, Організація поступилася частку ринку виробникам, які не є членами ОПЕК протягом 2017 року, особливо США. Протягом 2018 року виробники ОПЕК можуть дійти до висновків, що їхня стратегія не спрацювала і повернутися до колишньої політики збереження частки на ринку.
Ще одним фактором є зростаюче політичне напруження між членами Ради співробітництва в Перській затоці, пов'язане з ембарго, введеним Саудівською Аравією проти Катару. Це може підірвати готовність країн картелю працювати разом для балансування нафтового ринку.
Якщо угода не буде продовжена, на ринок повернеться близько 1,8 млн барелів на день додаткового видобутку, що призведе до швидкого падіння цін аж до значень 30 доларів за барель.
Подібні процеси погіршать ситуацію країнам-експортерам нафти в Перській затоці, Західній Африці, Латинській Америці, і в першу чергу Російської Федерації.
Котирування рубля безпосередньо залежать від цін на нафту. На початку 2016 року, коли нафта торгувалася в районі 30 доларів за барель, російська валюта коштувала більше 80 рублів за долар. Після стабілізації цін близько 50 доларів, рубль повернувся в коридор 55-60 за долар.
При зниженні нафтових котирувань рубль буде знецінюватися випереджаючими темпами.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...