Він підкреслив, посилаючись на офіційні дані, що експорт українських товарів за 11 місяців 2016 року зменшився на 7,2%. Таке падіння експерт пояснив продовженням торгово-економічної війти України і Росії протягом 2016 року.
«Як результат, у нас експорт із України до Росії за 2016 рік впав більше, ніж на 50%. Проте у переліку країн, куди Україна експортує товари, Росія посідає перше місце. Але падіння експорту суттєве», – зауважив О.Охріменко. Друге місце в переліку належить Єгипту, третє – Китаю, четверте – Туреччині, замикає п'ятірку Польща.
«У структурі експорту України 32% складає експорт до євроспільноти. У цьому році експорт України в держави ЄС виріс на 1%», – зауважив експерт. Він нагадав, що за 9 місяців 2013 року, коли ще не діяла Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, Україна постачила в країни СНД товарів і послуг на суму 14 мільярдів доларів.
«А за 9 місяців 2016 року, коли Угода діє, ми експортували в СНД усього 9,6% . Так, сьогодні ми постачаємо до євроспільноти на 32% менше продукції, ніж постачали до Угоди», – пояснив О.Охріменко. Угоду про зону вільної торгівлі, підкреслює він, Україна використала максимально.
«Раніше постачали продукцію, виготовлену із сировини, яку отримували в країнах СНД. Йдеться про хімічну продукцію, целюлозо-паперову і частково – про продукти переробки кольорових металів. Зараз цієї продукції не постачаємо. В результаті маємо такий показник. Проте сьогодні Україна почала більше постачати кукурудзи, трішки більше руди і олії», – пояснив О.Охріменко.
Польща має купити або взяти в оренду одеський порт, щоб експортувати через нього польське та європейське зерно. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву заступника міністра сільського господарства Міхала Колодзейчака в ефірі Polsat Ne...
З 1 березня, коли в Україні провели індексацію пенсійних виплат, збільшилися пенсії у «чорнобильців», у тому числі й тих, хто має групи інвалідності, а також у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, передають Патріоти України. Тим часом «Соцпортал» уточнює, що ц...