"Скандинавська країна має низький рівень державного боргу щодо інших країн Європейського Союзу і отримує переваги від політики вільної торгівлі. Профіцит торгового балансу склав 5,2% ВВП в минулому році. Швеція посіла перше місце в семи з 11 категорій, за якими складався рейтинг", - зазначають автори рейтингу.
До першої десятки рейтингу загалом увійшли сім європейських країн, а також Гонконг, Нова Зеландія та Канада. Україна посіла у рейтингу 74-те місце, між Індонезією та Вірменією. Автори відзначили, що окупація Росією Криму і триваюча агресія на сході України шкодять економічному зростанню.
"З втратою значної частини важкої промисловості на Донбасі, економіка України скоротилася на 6,8% в 2014 році і продовжила падіння до 10,5% в 2015 році. Україна і Росія вступили в торгову війну і товарообіг між країнами різко скоротився до кінця 2015 року", - пише видання.
Відзначається також, що з 1 січня 2016 року почала діяти зони вільної торгівлі Україна-ЄС і, як очікується, це допоможе Україні інтегрувати свою економіку з Європою шляхом відкриття ринків та гармонізації законодавства. Для порівняння, Польща у рейтингу посідає 31-е місце, Угорщина – 41-е, Грузія – 43-е, Румунія – 45-е, Молдова – 77-е, а Росія – 79-е.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...