"Скандинавська країна має низький рівень державного боргу щодо інших країн Європейського Союзу і отримує переваги від політики вільної торгівлі. Профіцит торгового балансу склав 5,2% ВВП в минулому році. Швеція посіла перше місце в семи з 11 категорій, за якими складався рейтинг", - зазначають автори рейтингу.
До першої десятки рейтингу загалом увійшли сім європейських країн, а також Гонконг, Нова Зеландія та Канада. Україна посіла у рейтингу 74-те місце, між Індонезією та Вірменією. Автори відзначили, що окупація Росією Криму і триваюча агресія на сході України шкодять економічному зростанню.
"З втратою значної частини важкої промисловості на Донбасі, економіка України скоротилася на 6,8% в 2014 році і продовжила падіння до 10,5% в 2015 році. Україна і Росія вступили в торгову війну і товарообіг між країнами різко скоротився до кінця 2015 року", - пише видання.
Відзначається також, що з 1 січня 2016 року почала діяти зони вільної торгівлі Україна-ЄС і, як очікується, це допоможе Україні інтегрувати свою економіку з Європою шляхом відкриття ринків та гармонізації законодавства. Для порівняння, Польща у рейтингу посідає 31-е місце, Угорщина – 41-е, Грузія – 43-е, Румунія – 45-е, Молдова – 77-е, а Росія – 79-е.
Після відмови Росії від 30-денного припинення вогню на фронті, повне торговельне ембарго є одним з варіантів тиску на Москву, передають Патріоти України з посиланням на Politico. На думку дипломатів, після відмови російського диктатора Володимира Путі...
В Україні похолодання призведе до відчутного подорожчання овочів. В першу чергу йдеться про огірки, помідори та перець. При тому різкого зростання цін очікувати не варто: частково проблеми з українським урожаєм компенсує імпортна продукція. Про це КИ...