Національні рятівники РФ: Експерт пояснив, без чого російську економіку спіткає катастрофа

На думку аналітика, нафта і газ були, і поки залишаються основними джерелами поповнення держбюджету агресора.

Без нафти і газу російський бюджет залишиться порожнім. Ілюстрація:ugra-news.ru

Для Росії нафта і газ залишаються основними ресурсами, що наповнюють бюджет країни, і без них російська економіка завалиться через кілька днів. Відповідну думку президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко висловив в блозі Обозревателя, зазначають Патріоти України.

"У російських ЗМІ модно писати, що економіка Росії, завдяки санкціям, позбулася нафтозалежності, але це більше розмов, ніж фактів. Реальні показники економіки Росії говорять про інше", - заявив Охріменко.

Зокрема, з початку 2017 року частка експорту мінеральних ресурсів в загальній структурі імпорту Росії склала 61%. За словами аналітика, це не просто залежність, а вже "ломка".

При цьому він підкреслює, що Держбюджет Росії істотно залежить від податків, які отримують за рахунок видобутку і продажу нафти за кордон. Наприклад, частка податкових надходжень до російського бюджету за підсумками 2016 року за рахунок видобутку і продажу нафти і газу за кордон склала 18% всіх доходів країни. Доходи від ПДВ до держбюджету РФ займають меншу частку.

"Податки на нафту і газ, це дійсно одне з головних джерел формування доходів держбюджету Росії. Не дивно, що коли ціни на нафту в світі почали падати, то керівництво Росії, щоб врятувати держбюджет, вдалося до не дуже приємної для населення Росії технології - девальвації російського рубля", - повідомив Охріменко.

За його словами, це дійсно дозволило частково врятувати доходи держбюджету, але знецінило доходи жителів Росії і підвищило ціни. В результаті росіяни заплатили податок на девальвацію, яка торкнулася всіх.

"Ось така кумедна економіка Росії. Кажуть одне, виходить інше, зате плани і прожекти завжди красиві, і головне, високотехнологічні. Але без нафтодоларів економіка Росії, скоріше, не змогла б прожити і дня. Так що, нафта і газ були, і поки залишаються національними рятівниками Росії ", - резюмував Охрименко.

Хіти тижня. Блакитне паливо не для всіх: Росія пригрозила ЄС дефіцитом газу

середа, 21 лютий 2018, 2:00

Голова правління "Газпрому" Олександр Медведєв вважає, що Європа може зіткнутися з нестачею природного газу і стрибком цін на паливо в найближчі 10 років. Про це він завив в інтерв'ю Reuters, передають Патріоти України. "Європа сильно прорахувалася в с...

"Технічна місія залишилася задоволена": У Раді пояснили, коли Україна отримає наступний транш МВФ

вівторок, 20 лютий 2018, 18:14

На думку одного з представників БПП у парламенті, очікувати виділення допомоги від Фонду слід наприкінці весни. В Україні провела роботу технічна місія Міжнародного валютного фонду, яка залишилася задоволена результатами, тому Київ може очікувати черго...