Національні рятівники РФ: Експерт пояснив, без чого російську економіку спіткає катастрофа

На думку аналітика, нафта і газ були, і поки залишаються основними джерелами поповнення держбюджету агресора.

Без нафти і газу російський бюджет залишиться порожнім. Ілюстрація:ugra-news.ru

Для Росії нафта і газ залишаються основними ресурсами, що наповнюють бюджет країни, і без них російська економіка завалиться через кілька днів. Відповідну думку президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко висловив в блозі Обозревателя, зазначають Патріоти України.

"У російських ЗМІ модно писати, що економіка Росії, завдяки санкціям, позбулася нафтозалежності, але це більше розмов, ніж фактів. Реальні показники економіки Росії говорять про інше", - заявив Охріменко.

Зокрема, з початку 2017 року частка експорту мінеральних ресурсів в загальній структурі імпорту Росії склала 61%. За словами аналітика, це не просто залежність, а вже "ломка".

При цьому він підкреслює, що Держбюджет Росії істотно залежить від податків, які отримують за рахунок видобутку і продажу нафти за кордон. Наприклад, частка податкових надходжень до російського бюджету за підсумками 2016 року за рахунок видобутку і продажу нафти і газу за кордон склала 18% всіх доходів країни. Доходи від ПДВ до держбюджету РФ займають меншу частку.

"Податки на нафту і газ, це дійсно одне з головних джерел формування доходів держбюджету Росії. Не дивно, що коли ціни на нафту в світі почали падати, то керівництво Росії, щоб врятувати держбюджет, вдалося до не дуже приємної для населення Росії технології - девальвації російського рубля", - повідомив Охріменко.

За його словами, це дійсно дозволило частково врятувати доходи держбюджету, але знецінило доходи жителів Росії і підвищило ціни. В результаті росіяни заплатили податок на девальвацію, яка торкнулася всіх.

"Ось така кумедна економіка Росії. Кажуть одне, виходить інше, зате плани і прожекти завжди красиві, і головне, високотехнологічні. Але без нафтодоларів економіка Росії, скоріше, не змогла б прожити і дня. Так що, нафта і газ були, і поки залишаються національними рятівниками Росії ", - резюмував Охрименко.

Хіти тижня. Інші російські олігархи вже злякались: Стало відомо про серйозні проблеми Абрамовича в Британії

понеділок, 28 травень 2018, 12:30

Попередня віза у Романа Абрамовича закінчилась більше трьох тижнів тому, а нову йому не видали. Видання зазначає, що саме через це Абрамович не зміг бути присутнім на фіналі Кубка Англії, де його футбольний клуб "Челсі" здобув перемогу над "Манчестер Ю...

Затягнути пояси: Українців попередили про тарифний "апокаліпсис" (фото, відео)

понеділок, 28 травень 2018, 8:11

Навіщо МВФ вимагає від України підвищення тарифів на блакитне паливо? Давайте розбиратися. Українська влада може переглянути тарифи на газ, опалення та гарячу воду. Відомо, що МВФ вимагає від України підвищення цін на газ. У результаті це може призвест...