Німецьким споживачам заплатять гроші за використання електроенергії у вихідні дні

Як виявилося, Німеччина виробляє енергії занадто багато, але зупиняти станції, коли споживання знижується, занадто дорого.

Ілюстрація:newscenter.sdsu.edu

Німецькі виробники електроенергії на ці вихідні можливо будуть платити споживачам, а не брати з них гроші. Така ситуація, за даними Bloomberg, складеться через те, що до сьомої ранку в неділю 29 жовтня виробництво електроенергії з поновлюваних джерел поб’є рекорд (39,190 мегават енергії або половина споживання Німеччини). Через це ціни на електрику опустяться нижче нуля, оскільки споживання у вихідний день, навпаки, буде відносно невеликим, зазначають Патріоти України з посиланням на Настоящее Время.

Зазначається, що ціни стануть негативними вперше за рік. У цій ситуації у виробників є два варіанти дій: або зупинити станції, щоб знизити виробництво, що дуже дорого. Або – заплатити споживачам, щоб ті користувалися електрикою.

У травні 2016 року, коли виробництво енергії в Німеччині досягло 38,370 мегават, споживачі вже отримували гроші за використану електрику. Тоді ціни також пішли в мінус на кілька годин. Але експерти очікують, що в цей раз споживачі отримуватимуть гроші цілий день.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...