За наявними даними, процедуру виходу з організації Катар завершить вже в січні наступного року.

Катар має намір покинути ОПЕК. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на міністра енергетики країни, передають Патріоти України.
За наявними даними, процедуру виходу з організації Катар завершить вже в січні наступного року. Уряд країни пояснює своє рішення необхідністю зосередитися на довгостроковій стратегії розвитку і переорієнтуватися на видобуток газу.
Нагадаємо, зараз до складу ОПЕК входять 15 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Конго, Кувейт, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея і Еквадор. Країни-члени ОПЕК контролюють близько 2/3 світових запасів нафти.
Частка Катару в складі ОПЕК - одна з найменших, але в світі в 2016 році країна займала 25 місце за обсягами видобутку (650 тис. барелів на день).
У липні 2026 року частина українців зможе розраховувати на суттєве підвищення пенсійних виплат. При цьому деякі українці можуть отримувати підвищену пенсію завдяки державній соціальній допомозі на догляд. Вона призначається відповідно до постанови Кабі...
В Україні сповільнилося зростання цін – у травні 2026 року річний рівень інфляції склав 8,2% проти 8,6% у квітні. Однак комунальні послуги здорожчали. За рік – з травня 2025-го по травень 2026-го – тарифи зросли загалом на 2,1%, тоді як у квітні було 1...