Накопичувальне пенсійне забезпечення ґрунтується на принципах добровільної та індивідуальної участі. Кожен, хто бере участь в індивідуальній пенсійній програмі будь-якого виду та тривалості, накопичує пенсію собі персонально. Це є основною відмінністю від солідарної пенсії, яка діє зараз із посередником у вигляді Пенсійного фонду України. Персональна пенсія ж належить лише тому, на чию користь здійснюються пенсійні відрахування, і розрахована на відкладене споживання. Пише в своєму блозі аналітик ГО "Публічний аудит" Володимир Тарчинський, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За словами пана Розенка, розвиток і впровадження накопичувальної системи можливі тільки на старті зростання економіки й зарплат. За його сподіваннями, якраз 1 січня 2017 року економіка України розпочне своє зростання. Тобто, впровадження системи напряму залежить від економічного росту, а це і є першим ризиком, оскільки показники 2016 року про ріст ВВП на 2% при інфляції 13% та середньорічному курсі 24 грн/долл також під загрозою невиконання, тому що вказані показники можливі тільки за умови скорочення видатків на силовий блок при зупиненні військового конфлікту для розвитку у рівному ступені всіх галузей економіки. Також необхідно зауважити, що скорочення темпів інфляції з 45%, до 13%, як прогнозує Кабмін, сумнівне.
Другим ризиком є те, що контроль та безпеку збереження коштів накопичувальної системи має гарантувати держава. Адже накопичувальний пенсійний фонд формуватиметься через державний пенсійний фонд, рада фонду – Урядом, що знову ж таки ставить під загрозу прозорість розпорядження коштами фонду. Крім того, абсолютно невідомо, на якій платформі існуватиме Фонд, де зберігатимуться його кошти, а це вкрай важливо, зважаючи на нестабільності тієї ж банківської системи України.
До цього – кошти особи, яка відраховує їх у Фонд, потрапляють до загальної системи, тож вони використовуватимуться не за волею такої особи. Тобто, до того часу, коли настане час отримання пенсії, може так трапитися, що коштів не буде. До прикладу, у США кошти надходять у спеціалізовані довірчі фонди, вкладаються в акції або облігації конкретних емітентів. Тобто, пенсія стає, грубо кажучи, інвестицією, і той, хто платить пенсію, сам вирішує подальшу долю коштів – не чиновник робить це за нього.
Ще одним ризиком можна назвати погіршення існуючого стану ПФУ, тобто збільшення його дефіциту, хоча, як запевнив міністр соціальної політики, дефіциту вже не буде. Проте в 2015 році при затвердженні бюджету ПФУ вказувалося про прямий його дефіцит у сумі 37 млрд грн, і цей дефіцит покривався під кінець року шляхом датування Фонду і виплат пенсій за рахунок державного бюджету.
При формуванні бюджету ПФУ на 2016 рік було вказано, що він є бездефіцитним. Проте це стало можливим виключно завдяки тому, що в бюджеті на 2016 рік були відразу закладені кошти в розмірі 48 млрд грн на фінансування Фонду (тобто, перенесено дату надання дотації з державного бюджету з кінця року відразу на початок).
Іншими словами, ми, з одного боку, вийшли нібито на бездефіцитний Пенсійний фонд. Але за рахунок того, що було скорочено єдиний соціальній внесок власних надходжень, ПФУ все-таки недоотримує коштів, тому йому фінансування й надалі перекладатиметься на державний бюджет. Якщо це назвати реформою, то про таку реформу говорив ще пан Тигіпко, анонсуючи в 2010-2012 роках покриття дефіциту Пенсійного фонду напряму з державного бюджету.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...