Пенсійна реформа та її особливості: Чи зможуть розраховувати на пенсію українці без офіційної роботи

Пенсійна реформа передбачає, що люди без страхового стажу не зможуть отримати повноцінних пенсій.

Ілюстрація:ТСН

Українці, які працюють неофіційно або не працюють взагалі, не зможуть отримувати пенсію. Держава буде платити їм допомогу, розмір якої буде істотно відрізнятися від звичайної пенсії. Про це пише hyser, передають Патріоти України.

На даний момент з 18 млн осіб працездатного населення в країні офіційно працюють близько 16 млн громадян. Якщо ситуація не зміниться, то інші після досягнення пенсійного віку зможуть претендувати тільки на соціальну допомогу, розмір якої буде значно нижчим, ніж пенсійні виплати. Наприклад, колишній міністр економіки Володимир Лановий стверджує, що розмір такої допомоги становитиме 400-500 грн.

На думку Ланового, така ситуація є несправедливою в контексті солідарної пенсійної системи, яка передбачає, що працюючі українці відповідають за утримання непрацюючих. Ще одна проблема полягає в тому, що розмір мінімальної пенсії встановлений нижче прожиткового мінімуму.

Діюча пенсійна система відрізняється ще одним значним недоліком - високим розміром максимальної пенсії. Поки одні пенсіонери отримують близько 1,4 тис. грн (розмір мінімальної пенсії), іншим держава платить більше 10 тис. грн.

Мабуть, "насиджене крісло" так впливає: Наступника скандального Насірова ГПУ звинуватила у масштабній корупції

понеділок, 16 липень 2018, 19:59

Мова йде про контрабанду горіхів на вінницькій митниці, через яку до державного бюджету не надійшло 300 млн грн. Генеральна прокуратура заявляє про розкриття "стійкого ієрархічного об’єднання" в лавах Державної фіскальної служби. Про це заявив генераль...

Тонкощі дипломатії у новому газовому контракті: Клімкін пояснив, чому Україна та Росія розпочнуть переговори у Берліні

понеділок, 16 липень 2018, 18:33

Ні для кого не секрет, що для Росії газ – один з ключових інструментів політичного впливу, а часто й шантажу цілих країн і регіонів. Україна ж у цьому плані зазнає особливого тиску Москви, причому почалося це ще задовго до відкритої російської агресії.