На даний момент з 18 млн осіб працездатного населення в країні офіційно працюють близько 16 млн громадян. Якщо ситуація не зміниться, то інші після досягнення пенсійного віку зможуть претендувати тільки на соціальну допомогу, розмір якої буде значно нижчим, ніж пенсійні виплати. Наприклад, колишній міністр економіки Володимир Лановий стверджує, що розмір такої допомоги становитиме 400-500 грн.
На думку Ланового, така ситуація є несправедливою в контексті солідарної пенсійної системи, яка передбачає, що працюючі українці відповідають за утримання непрацюючих. Ще одна проблема полягає в тому, що розмір мінімальної пенсії встановлений нижче прожиткового мінімуму.
Діюча пенсійна система відрізняється ще одним значним недоліком - високим розміром максимальної пенсії. Поки одні пенсіонери отримують близько 1,4 тис. грн (розмір мінімальної пенсії), іншим держава платить більше 10 тис. грн.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...