Пенсійна реформа та її особливості: Чи зможуть розраховувати на пенсію українці без офіційної роботи

Пенсійна реформа передбачає, що люди без страхового стажу не зможуть отримати повноцінних пенсій.

Ілюстрація:ТСН

Українці, які працюють неофіційно або не працюють взагалі, не зможуть отримувати пенсію. Держава буде платити їм допомогу, розмір якої буде істотно відрізнятися від звичайної пенсії. Про це пише hyser, передають Патріоти України.

На даний момент з 18 млн осіб працездатного населення в країні офіційно працюють близько 16 млн громадян. Якщо ситуація не зміниться, то інші після досягнення пенсійного віку зможуть претендувати тільки на соціальну допомогу, розмір якої буде значно нижчим, ніж пенсійні виплати. Наприклад, колишній міністр економіки Володимир Лановий стверджує, що розмір такої допомоги становитиме 400-500 грн.

На думку Ланового, така ситуація є несправедливою в контексті солідарної пенсійної системи, яка передбачає, що працюючі українці відповідають за утримання непрацюючих. Ще одна проблема полягає в тому, що розмір мінімальної пенсії встановлений нижче прожиткового мінімуму.

Діюча пенсійна система відрізняється ще одним значним недоліком - високим розміром максимальної пенсії. Поки одні пенсіонери отримують близько 1,4 тис. грн (розмір мінімальної пенсії), іншим держава платить більше 10 тис. грн.

Монетизація субсидій: У Кабміні анонсували покарання за нецільове використання коштів

понеділок, 21 січень 2019, 6:56

Уряд має намір карати одержувачів субсидій, які будуть не за призначенням використовувати отримані кошти, заявив віце-прем'єр Павло Розенко, повідомляють Патріоти України. Як відомо, виплата субсидій у готівковій грошовій формі в Україні почнеться з б...

Що буде з курсом долара в Україні: Експерти озвучили тривожний прогноз

понеділок, 21 січень 2019, 6:09

В Україні курс долара найближчим часом може опуститися нижче психологічної позначки в 28 грн/$. Головна причина - сезонні фактори, які в кінці січня і лютому сприятимуть зміцненню гривні, повідомляють Патріоти України. Як зміниться курс долара: прогноз...