Пенсійна реформа та її особливості: Чи зможуть розраховувати на пенсію українці без офіційної роботи

Пенсійна реформа передбачає, що люди без страхового стажу не зможуть отримати повноцінних пенсій.

Ілюстрація:ТСН

Українці, які працюють неофіційно або не працюють взагалі, не зможуть отримувати пенсію. Держава буде платити їм допомогу, розмір якої буде істотно відрізнятися від звичайної пенсії. Про це пише hyser, передають Патріоти України.

На даний момент з 18 млн осіб працездатного населення в країні офіційно працюють близько 16 млн громадян. Якщо ситуація не зміниться, то інші після досягнення пенсійного віку зможуть претендувати тільки на соціальну допомогу, розмір якої буде значно нижчим, ніж пенсійні виплати. Наприклад, колишній міністр економіки Володимир Лановий стверджує, що розмір такої допомоги становитиме 400-500 грн.

На думку Ланового, така ситуація є несправедливою в контексті солідарної пенсійної системи, яка передбачає, що працюючі українці відповідають за утримання непрацюючих. Ще одна проблема полягає в тому, що розмір мінімальної пенсії встановлений нижче прожиткового мінімуму.

Діюча пенсійна система відрізняється ще одним значним недоліком - високим розміром максимальної пенсії. Поки одні пенсіонери отримують близько 1,4 тис. грн (розмір мінімальної пенсії), іншим держава платить більше 10 тис. грн.

Кремль не дрімає: У "Нафтогазі" заявили, що Росія спонсорує блокування видобутку газу в Україні

середа, 24 січень 2018, 0:17

"Газпром" і Росія витрачають гроші, спонсоруючи певні сили в Україні, які блокують нові родовища, видобуток газу і брешуть місцевим жителям про екологічні наслідки. Голова правління національного холдингу «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що Ро...

Хіти тижня. Подарунок Путіну від попередників: Французи почали вимагати від Росії віддати царські борги (фото)

вівторок, 23 січень 2018, 23:05

Символічно. У Росії заговорили про відновлення царату під династією Путіна, як "меркантильні" європейці нагадали про "скрепний" борг. Близько 400 тис. французів наполягають на російських виплатах, які повинні були отримати їх предки ще за царських часі...