Перший у Європі: Поляки випробують надлегкий реактивний літак

Наразі у світі промислово випускаються тільки чотири марки надлегких реактивних літаків. При швидкості 700 км на годину Flaris LAR01 в змозі подолати відстань у 2 500 км.

Flaris LAR01

Компанія Metal Master отримала дозвіл авіаційної влади своєї країни на проведення випробувань дуже легкого реактивного літака Flaris LAR01, розробка якого ведеться з 2013 року. Як пише Flightglobal, перший політ запланований на квітень 2019 року, зазначають Патріоти України.

До класу дуже легких реактивних літаків прийнято відносити апарати з двигунами, максимальна злітна маса яких не перевищує 4,5 тонни. Сьогодні у всьому світі такі літаки випускають бразильський Embraer Phenom 100, американські Cessna CitationJet / M2 і Cirrus Vision SF50, японський Honda HA-420 HondaJet.

Phenom 100, CitationJet / M2 і HondaJet можна віднести до надлегких реактивних літаків з натяжкою, оскільки його максимальна злітна маса трохи перевищує 4,5 тонни. «Поляк» є єдиним в світі надлегким однодвигунним реактивним літаком, котрий розробляється за межами США.

Польський 5-місний літак має максимальну злітну масу 1,5 тонни, оснащений двигунами турбовентиляторів Williams FJ33-5A, здатним розвивати тягу до 8,5 кілоньютон. LAR01 зможе виконувати польоти на швидкості до 700 кілометрів на годину на відстань до 2,5 тисячі кілометрів.

Літак зможе підніматися на висоту до 14 000 метрів і використовувати для зльоту і посадки смуги довжиною менше 250 метрів. За оцінкою Metal Master, для підтвердження характеристик LAR01 потрібно провести випробування протягом 10-15 годин. Для проходження польської сертифікації LAR01 повинен успішно відлітати 50 годин.

Спочатку "ощасливлять" киян: ДТЕК запровадив "кольорові" графіки відключень світла

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:28

ДТЕК запровадив "кольорові" графіки відключень світла. Спершу це торкнеться киян. Вже відомо, що нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії вже запровадили у столиці. Прес-служба компанії ДТЕК повідомляє у Telegram, що скоро оновлені графік...

Заяви РФ про оточення Бахмуту не відповідають дійсності: окупанти втрачають темп і не контролюють рокадні шляхи

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:17

Тобто розмови про те, що Бахмут в оперативному оточенні не відповідають дійсності. Ворог намагається створити оперативне оточення з флангів, але поки просування є лише з одного боку на відстань до 4 кілометрів. Це — не критично. За минулу добу підрозді...