Уряд Молдови ввів мита і встановив квоти на безмитні поставки м'яса, молочної продукції та цементу з України до 31 грудня 2016 року. Про це йдеться в повідомленні молдавського інформаційного порталу noi.md, передають Патріоти України.
Таке рішення прийнято на прохання молдовських виробників з метою захисту внутрішнього ринку від масового імпорту зазначеної продукції українського виробництва, який негативно позначається на розвитку відповідних місцевих галузей, завдає великої шкоди молдовським виробникам.
З України до Молдови можна буде поставити 1 тис. тонн молока та вершків, 1 тис. тонн ряжанки, кислого молока, йогуртів, кефіру, 750 тонн вершкового масла, морозива, сиру кисломолочного і сиру твердого, 200 тонн ковбас, сосисок, м'ясних субпродуктів, а також 500 тонн цементу без сплати митних зборів.
На всю українську м'ясо-молочну продукцію та цемент, що поставляються понад квоту, будуть стягуватися мита, які складуть від 10% до 20%.
При цьому мита на молоко наливом і сухе молоко, імпортовані в якості сировини місцевими виробниками і переробниками молока, стягуватися не будуть.
Мита будуть діяти до 31 грудня 2016 року.
Так, в 2015 обсяг імпорту українського кислого молока, молока, сметани, йогурту, кефіру виріс в 1,5 рази, сирів - на 33%, ковбаси, сосисок, інший м'ясної продукції - в 14 разів, морозива - на 20%, цементу - в 6 разів.
Зростання поставок до Молдови м'ясо-молочної продукції з України пояснюється введенням Росією ембарго на імпорт цієї продукції.
У цій ситуації українські експортери переорієнтувалися на інші ринки збуту і, в першу чергу, на ринок Молдови.
Обсяг експорту молдовського цементу на український ринок істотно знизився і практично призупинився в 2015. Це сталося через те, що неможливо забезпечити лояльну конкуренцію з українською продукцією, ціни на яку апріорі нижче завдяки більш дешевому виробництву. Також причиною послужило виключення де-факто українською стороною цементу з режиму вільної торгівлі шляхом невизнання сертифікатів про походження, виданих в Молдові.
У Мінекономіки Молдови вважають, що в цій ситуації через дискримінацію національних виробників слід вжити аналогічних заходів до українського цементу.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...