Решта в тіні: Із 20 мільйонів зайнятих внески у Пенсійний фонд сплачують лише 12 мільйонів - Павловський

У тіні за оцінками економістів і уряду, знаходиться майже половина української економіки.

Ілюстрація:Закон і Бізнес

В Україні лише 12 мільйонів із 20 зайнятих людей працездатного віку платять внески до Песійного фонду України. Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив експерт із соціальних питань Андрій Павловський, передають Патріоти України.

Він прокоментував проект держбюджету на 2017 рік, пропонований урядом. Його обурення викликала норма щодо обмеження виплат пенсій.

"Працюючі пенсіонери будуть отримувати 85% від того, що їм належить за законом, а великі пенсії – близько 10 тисяч гривень, будуть оподатковуватися ставкою 18%. У світі практично ніде пенсії не оподатковуються, тому що по суті пенсія – відкладена людиною зарплата на старість", – заявив експерт.

Проте, пояснює, навіть оподаткування пенсій не вирішить проблему дефіциту ПФУ.

"Уряд офіційно у проект бюджету наступного року закладає пряму дотацію – перерахування у бюджет ПФУ із державного бюджету 156 мільярдів гривень. Уявіть собі цю цифру! Це фактично та дірка у бюджеті Пенсійного фонду, яку уряд хоче замазати цими перерахуваннями з державного бюджету. Якщо говорити правду, справжній дефіцит ПФУ – 156 млрд грн складає 55 % всього бюджету ПФУ.

Виходить, більше половини бюджету ПФУ уряд Гройсмана планує наступного року перерахувати з державного бюджету. В такому випадку відпадає сенс Пенсійного фонду як так званого позабюджетного фонду державного страхування", – заявив Павловський.

За його словами, необхідно переглянути витрати ПФУ, які з року в рік тільки зростають.

"Необхідно зменшувати обсяг тіньової економіки, тому що в Україні зараз із 20 мільйонів зайнятих людей працездатного віку, соціальні внески у Пенсійний фонд сплачують усього 12 мільйонів. Куди поділися 8 мільйонів? Вони якраз працюють у тіньовому секторі економіки. Це означає, що ці люди отримають заробітню плату в конвертах і не сплачують жодної копійки податків чи соціальних внесків", - вважає експерт.

Так, у тіні за оцінками економістів і уряду, знаходиться майже половина української економіки.

"Біда проекту держбюджету на наступний рік якраз в тому, що уряд не запланував жодного кроку ні з детінізації економіки, ні з її деофшоризації. Якщо провести детінізацію, то всі б тіньові доходи вийшли на поверхню", – зауважив Павловський.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...