
Державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco зробила знижку на купівлю нафти для країн Європи, однак підняла вартість для покупців зі США і далекосхідного регіону. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Нескучные новости.
Компанія в листі своїм клієнтам повідомила, що для північного заходу Європи ціна нафти зменшилася на 35 центів за барель, а для середземноморського регіону - на 10 центів.
Водночас ціна на нафту для США виросла на 10 центів за барель, а для країн Далекого Сходу - на 35 центів.
Багато інвесторів здивовані таким кроком із боку Саудівської Аравії, оскільки в другій половині року попит і ціна на нафту зазвичай ростуть.
Аналітики вважають, що королівство знизило ціни у зв'язку з необхідністю конкурувати з Іраном. Так, експорт нафти в країни Європейського Союзу з лютого 2016 року досяг 400 тис. барелів на день.
За словами офіційних представників Тегерана, це не межа. Вони заявили, що в найближчі місяці мають намір збільшити поставки чорного золота до 700 тис. барелів на день після того, як Іран уклав угоди з грецькими, французькими та італійськими нафтопереробниками.
Ціни на сиру нафту знизилися більш ніж на 3%, що посилило тижневі втрати. Зниження відбулося на тлі того, що нафтові танкери продовжили рух через Ормузьку протоку, зменшуючи занепокоєння щодо постачання, передають Патріоти України з посиланням на Reute...
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...