Скандал у Міноборони: 600 000 000 грн на житло для військових "профукали" абияк

Завдання, серед яких збільшення обсягу будівництва житла за рахунок не заборонених законодавством джерел фінансування, не виконано, а очікувані результати не отримано
Сотні мільйонів на потреби бійців ЗСУ “розчинилися”: деталі скандалу в Міноборони

В Міністерстві оборони розтратили 600 млн грн, які були передбачені в держбюджеті на будівництво або купівлю житла для військовослужбовців ЗСУ. Про це свідчать результати перевірки Рахункової палати, передає прес-служба відомства, зазначають Патріоти України.

“Всього аудитом ідентифіковано більш 600 млн грн непродуктивного, не результативного і марнотратного використання бюджетних коштів на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців ЗСУ.

А це 50% використаних в 2016 – 2017 роках асигнувань. Із запланованих до здачі 2200 квартир фактично Міноборони отримало лише 1083. Водночас з держбюджету на оплату найма житла військовослужбовцям витрачено понад 670 млн гривень”, – йдеться у повідомленні.

Відзначається, що несистемні і непослідовні рішення Міноборони привели до того, що вартість незавершеного житлового будівництва збільшилася на 650 млн грн. Крім того, втрачені сотні мільйонів гривень через придбання житла на вторинному ринку за недостовірними актами прийому-передачі.

Аудитори наголошують, що керівництво Міноборони не відреагувало належним чином на рекомендації Рахункової палати за результатами попередньої перевірки.

В результаті через відсутність належної координації між Міністерства оборони з іншими відомствами не була досягнута мета Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців і співробітників МВС, Державної митної служби та ін., яка була затверджена ще в 1999 році.

“Завдання, серед яких збільшення обсягу будівництва житла за рахунок не заборонених законодавством джерел фінансування, не виконано, а очікувані результати не отримано. 45 тис. військовослужбовців ЗСУ, які перебували на квартирному обліку станом на 01.01.2010 досі житла не отримали” , – підкреслюється у повідомленні Рахункової палати.

Результати перевірки направлені президенту, Верховній Раді та Кабінету міністрів, Генеральної прокуратури, Національну поліцію і НАБУ.

Джерело: Обозреватель

Один із найбагатших угорців: Зять Орбана веде переговори щодо купівлі російської "дочки" Raiffeisenbank

субота, 22 лютий 2025, 20:48

Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...

Хитрий план: Росія може запропонувати США родовища корисних копалин на окупованих землях, - WSJ

субота, 22 лютий 2025, 18:43

В рамках майбутньої мирної угоди Росія може дозволити американським компаніям добувати корисні копалини на окупованих територіях України. Про це пише видання WSJ, передають Патріоти України. На переговорах в Ер-Ріяді була обговорена пропозиція припини...