Державний борг України без врахування останнього траншу від МВФ, за даними Мінфіну, досяг 66,59 мільярдів доларів. З огляду на, що в країні проживає 42,4 мільйона чоловік, кожен українець повинен приблизно 40 тисяч гривень. Про це пише Сегодня, інформують Патріоти України.
Як кажуть експерти, бажаний рівень боргу - не більше 60% від ВВП, в той же час держборг України наближається до позначки в 90%. Експерти впевнені, що боргове навантаження на бюджет занадто велике, однак відмовитися від кредитів на даний момент не можна.
Згідно з проектом бюджету України на 2017 рік передбачено, що держава витратить 790,3 млрд гривень, а заробить лише 721,4 млрд гривень. Нестачу коштів уряд компенсує за рахунок зовнішнього кредитування і приватизації.
Також згідно з проектом головного фінансового документа країни встановлено гранично допустимий обсяг держборгу на кінець 2017 року – 2,296 трлн гривень.
У Мінфіні розповіли, на що йдуть транші від МВФ та інших міжнародних фінансових організацій, які надають нам фінансову допомогу. Так, транші МВФ пішли на поповнення золотовалютних резервів і до державного бюджету.
Фінансова допомога від Світового банку була витрачена на фінансування політики розвитку (програми соціально-економічного розвитку, зміцнення матеріально-фінансової бази). Кредит від ЄБРР Україна витратила на закупівлю газу.
Гроші від Євросоюзу також пішли до держбюджету України. Фінансову допомогу від США витратили на обслуговування вже наявних кредитів і проведення реформ.
Щоб відмовитися від активного запозичення, необхідно залучати іноземні інвестиції і розвивати економіку. Вже зараз, як відзначають експерти, Україні складно обслуговувати свій зовнішній борг.
Скорочення зовнішнього боргу в перспективі пов'язано зі стійким і довгостроковим економічним зростанням. Домогтися такого зростання, не вирішивши цілий комплекс накопичених міжнародних і внутрішньополітичних проблем, буде вкрай складно.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...