Через фінансові санкції Росія з другої половини 2014 року недоотримує $280 млрд припливу капіталу, втрати чистого припливу – $160-170 млрд, у тому числі прямих інвестицій – $85 млрд, порахували Овсій Гурвич та Ілля Прилепський з Економічної експертної групи (ЕЕГ).
"Вплив санкцій не тільки прямий: фактично вони торкнулися всіх російських компаній і банків. Скорочення прямих іноземних інвестицій, зниження можливостей для позик, зменшення припливу капіталу на ринок держборгу збільшують ефект санкцій приблизно втричі, порахували Гурвич і Прилепський. У 2015 р. прямі інвестиції у Росії скоротилися в порівнянні з 2013 р. на порядок – до $6,5 млрд проти $70 млрд", - йдеться у повідомленні.
За оцінкою експертів Центробанку, санкції гальмують ВВП на 0,5–0,6 п. п. на рік, експертів ЕЕГ – на 0,4–0,6 в. п. Вплив санкцій також було посилено падінням ціни нафти. Вплив сумарного ефекту санкцій і контрсанкцій МВФ оцінював в 1-1,5 п. п. зростання ВВП Росії у рік. За оцінкою Мінекономрозвитку РФ, за два роки дії продовольчого ембарго ціни на продовольство зросли більш ніж на 30%, випередивши інфляцію в 1,2 рази. Імпортозаміщення поки супроводжується зростанням цін й оплачується споживачем. Раніше повідомлялося, що Путін може поновити дію договору між РФ і США про утилізацію плутонію, якщо Вашингтон скасує закон Сергія Магнітського, скасує всі санкції щодо Росії, а також компенсує збитки Росії від цих санкцій, у тому числі "втрати від введення вимушених контрсанкцій щодо Сполучених Штатів Америки".
Український ринок овочів фіксує чітку тенденцію до зниження цін на ранню білокачанну капусту. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. Овоч нового врожаю зараз продають за 30-40 грн/кг ($0,72-0,96/кг), що на 37% дешевш...
До Реєстру збитків з 15 травня можна подати заяви на компенсацію за пошкоджене або знищене нежитлове майно внаслідок агресії Росії проти України. Про це повідомили на сайті Офісу президента, передають Патріоти України. Міжнародний реєстр збитків, сприч...