Так от чого у них все падає! "Роскосмос" звинуватив у невиконанні своїх планів Україну та Ілона Маска

За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).

Навіть дивно, що "Роскосмос" не звинуватив в своїх невдачах і самого Бога. Ілюстрація: Getty Images.

Частка російського експорту ракетно-космічної техніки мала за підсумками 2017 року становити 24,5% від світового, але по факту цей показник склав 8,5% (за підсумками 2016 року - 8,8%). Про це йдеться в звіті про діяльність держкорпорації Роскосмос за 2017 рік, передають Патріоти України.

Роскосмос пояснює такий низький показник санкціями, а також падінням курсу рубля, через що не вдалося оснастити техніку "високоякісною імпортною апаратурою". Проблеми із засобами виведення пов'язані з конкуренцією з боку приватних американських космічних компаній, перш за все SpaceX, які пропонують «демпінгові ціни» на космічні запуски.
Частка виробництва ракетно-космічної техніки в Росії від глобального обсягу склала 7,1% при плані 7,7%. Корпорація пояснила це скороченням бюджетного фінансування. За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).
У трьох випадках невдачі пояснюються тим, що українські виробники не поставили комплектуючі або затримали виробництво ракети-носія. Зокрема, на рік був перенесений запуск супутника зв'язку Гонець-М через те, що Україна не поставила комплектуючі для розгінного блоку Бриз-КМ. З цієї ж причини на 2018 рік був пересунутий і запуск одного з двох пристроїв дистанційного зондування Землі Sentinel-3B (цей супутник в результаті був запущений в кінці квітня). Також був зірваний запуск українського супутника Либідь. У звіті йдеться, що це сталося "у зв'язку з затримкою виготовлення ракети-носія українського виробництва".

ЄС будуватиме газопровід із Португалії до Центральної Європи, щоб замінити російський газ африканським

п’ятниця, 12 серпень 2022, 22:50

На реалізацію проекту знадобиться лише близько 9 місяців. Євросоюз обговорює будівництво нового газопроводу, який сполучатиме Португалію та Іспанію із Центральною Європою. Частина між Іспанією та Францією може бути побудована за дев'ять місяців. Про це...

Похорон 'Роскосмосу': Європейське космічне агентство веде переговори про заміну російських ракет 'Союз' для виведення вантажів на орбіту Землі

п’ятниця, 12 серпень 2022, 22:15

Європейське космічне агентство (ESA) розпочало попередні технічні переговори зі SpaceX Ілона Маска, які можуть призвести до тимчасового використання установок-носіїв компанії після того, як РФ відкликала свої ракети та двигуни у відповідь на санкції. П...