За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).

Частка російського експорту ракетно-космічної техніки мала за підсумками 2017 року становити 24,5% від світового, але по факту цей показник склав 8,5% (за підсумками 2016 року - 8,8%). Про це йдеться в звіті про діяльність держкорпорації Роскосмос за 2017 рік, передають Патріоти України.
Роскосмос пояснює такий низький показник санкціями, а також падінням курсу рубля, через що не вдалося оснастити техніку "високоякісною імпортною апаратурою". Проблеми із засобами виведення пов'язані з конкуренцією з боку приватних американських космічних компаній, перш за все SpaceX, які пропонують «демпінгові ціни» на космічні запуски.
Частка виробництва ракетно-космічної техніки в Росії від глобального обсягу склала 7,1% при плані 7,7%. Корпорація пояснила це скороченням бюджетного фінансування. За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).
У трьох випадках невдачі пояснюються тим, що українські виробники не поставили комплектуючі або затримали виробництво ракети-носія. Зокрема, на рік був перенесений запуск супутника зв'язку Гонець-М через те, що Україна не поставила комплектуючі для розгінного блоку Бриз-КМ. З цієї ж причини на 2018 рік був пересунутий і запуск одного з двох пристроїв дистанційного зондування Землі Sentinel-3B (цей супутник в результаті був запущений в кінці квітня). Також був зірваний запуск українського супутника Либідь. У звіті йдеться, що це сталося "у зв'язку з затримкою виготовлення ракети-носія українського виробництва".
Експерименти зі спрощення заяв на субсидії та пільги на комуналку виявили проблеми. В уряді хочуть повернутися до розширених заяв, передають Патріоти України з посиланням на проєкт постанови уряду, розміщений для обговорення на сайті ФПУ. Як зазначаєть...
Українцям, які володіють квартирами від 60 квадратів та будинком від 120 квадратів, надходять платіжки з податком на нерухомість. За кожен квадрат, який перевищує зазначену норму, доводиться платити до 106,5 грн, передають Патріоти України. Про це йдет...