Так от чого у них все падає! "Роскосмос" звинуватив у невиконанні своїх планів Україну та Ілона Маска

За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).

Навіть дивно, що "Роскосмос" не звинуватив в своїх невдачах і самого Бога. Ілюстрація: Getty Images.

Частка російського експорту ракетно-космічної техніки мала за підсумками 2017 року становити 24,5% від світового, але по факту цей показник склав 8,5% (за підсумками 2016 року - 8,8%). Про це йдеться в звіті про діяльність держкорпорації Роскосмос за 2017 рік, передають Патріоти України.

Роскосмос пояснює такий низький показник санкціями, а також падінням курсу рубля, через що не вдалося оснастити техніку "високоякісною імпортною апаратурою". Проблеми із засобами виведення пов'язані з конкуренцією з боку приватних американських космічних компаній, перш за все SpaceX, які пропонують «демпінгові ціни» на космічні запуски.
Частка виробництва ракетно-космічної техніки в Росії від глобального обсягу склала 7,1% при плані 7,7%. Корпорація пояснила це скороченням бюджетного фінансування. За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).
У трьох випадках невдачі пояснюються тим, що українські виробники не поставили комплектуючі або затримали виробництво ракети-носія. Зокрема, на рік був перенесений запуск супутника зв'язку Гонець-М через те, що Україна не поставила комплектуючі для розгінного блоку Бриз-КМ. З цієї ж причини на 2018 рік був пересунутий і запуск одного з двох пристроїв дистанційного зондування Землі Sentinel-3B (цей супутник в результаті був запущений в кінці квітня). Також був зірваний запуск українського супутника Либідь. У звіті йдеться, що це сталося "у зв'язку з затримкою виготовлення ракети-носія українського виробництва".

4,5 тис. км без підзарядки: Оприлюднено концепт фантастичного електрокара

п’ятниця, 15 січень 2021, 23:46

Особливий вплив на дизайнерів вплинули роботи Сіда Міда - американського художника, який створив концепт-арти для фільмів «Той, що біжить по лезу», «Чужі» і «Трон». У компанії S cuderia Cameron Glickenhaus представили концепт електромобіля, який вигляд...

Прийняте рішення є тимчасовим: Державного регулювання ціни на газ не буде, - заступниця голови ОП

п’ятниця, 15 січень 2021, 22:42

Обмеження ціни на рівні 6,99 грн за кубометр газу не є державним регулюванням, інформують Патріоти України. "Впровадження на період карантинних обмежень державного регулювання ціни на газ для населення – це вкрай необхідний тимчасовий захід, і він є н...