За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).

Частка російського експорту ракетно-космічної техніки мала за підсумками 2017 року становити 24,5% від світового, але по факту цей показник склав 8,5% (за підсумками 2016 року - 8,8%). Про це йдеться в звіті про діяльність держкорпорації Роскосмос за 2017 рік, передають Патріоти України.
Роскосмос пояснює такий низький показник санкціями, а також падінням курсу рубля, через що не вдалося оснастити техніку "високоякісною імпортною апаратурою". Проблеми із засобами виведення пов'язані з конкуренцією з боку приватних американських космічних компаній, перш за все SpaceX, які пропонують «демпінгові ціни» на космічні запуски.
Частка виробництва ракетно-космічної техніки в Росії від глобального обсягу склала 7,1% при плані 7,7%. Корпорація пояснила це скороченням бюджетного фінансування. За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).
У трьох випадках невдачі пояснюються тим, що українські виробники не поставили комплектуючі або затримали виробництво ракети-носія. Зокрема, на рік був перенесений запуск супутника зв'язку Гонець-М через те, що Україна не поставила комплектуючі для розгінного блоку Бриз-КМ. З цієї ж причини на 2018 рік був пересунутий і запуск одного з двох пристроїв дистанційного зондування Землі Sentinel-3B (цей супутник в результаті був запущений в кінці квітня). Також був зірваний запуск українського супутника Либідь. У звіті йдеться, що це сталося "у зв'язку з затримкою виготовлення ракети-носія українського виробництва".
Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...
В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...