Так от чого у них все падає! "Роскосмос" звинуватив у невиконанні своїх планів Україну та Ілона Маска

За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).

Навіть дивно, що "Роскосмос" не звинуватив в своїх невдачах і самого Бога. Ілюстрація: Getty Images.

Частка російського експорту ракетно-космічної техніки мала за підсумками 2017 року становити 24,5% від світового, але по факту цей показник склав 8,5% (за підсумками 2016 року - 8,8%). Про це йдеться в звіті про діяльність держкорпорації Роскосмос за 2017 рік, передають Патріоти України.

Роскосмос пояснює такий низький показник санкціями, а також падінням курсу рубля, через що не вдалося оснастити техніку "високоякісною імпортною апаратурою". Проблеми із засобами виведення пов'язані з конкуренцією з боку приватних американських космічних компаній, перш за все SpaceX, які пропонують «демпінгові ціни» на космічні запуски.
Частка виробництва ракетно-космічної техніки в Росії від глобального обсягу склала 7,1% при плані 7,7%. Корпорація пояснила це скороченням бюджетного фінансування. За планом Роскосмос повинен був запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення).
У трьох випадках невдачі пояснюються тим, що українські виробники не поставили комплектуючі або затримали виробництво ракети-носія. Зокрема, на рік був перенесений запуск супутника зв'язку Гонець-М через те, що Україна не поставила комплектуючі для розгінного блоку Бриз-КМ. З цієї ж причини на 2018 рік був пересунутий і запуск одного з двох пристроїв дистанційного зондування Землі Sentinel-3B (цей супутник в результаті був запущений в кінці квітня). Також був зірваний запуск українського супутника Либідь. У звіті йдеться, що це сталося "у зв'язку з затримкою виготовлення ракети-носія українського виробництва".

Буде удар по кишені: Vodafone підвищує тарифи та вводить плату за використання Telegram, названо дату

неділя, 5 лютий 2023, 9:47

Мобільний оператор Vodafone вирішив підвищити тарифи на зв'язок, а також ввести плату за використання популярного месенджера Telegram. Зміни чекають на абонентів з 10 лютого.Йдеться про тарифні плани, які можна підключити за умов передоплати. Контрактн...

Зарплата до 80 тис. грн без вищої освіти: Названо найбільш високооплачувані вакансії в Україні

субота, 4 лютий 2023, 21:28

Наявність вищої освіти давно перестала бути основним чинником для високої зарплати. Названо фахівців, які можуть розраховувати на дохід до 80 тисяч гривень на місяць навіть без диплома вишу, передають Патріоти України. Гідний заробіток в Україні навіть...