Тарифи знову піднімуть: Корольчук назвав точну ціну на газ для українців з 1 травня

Підвищення ціни газу для внутрішніх споживачів до вартості імпортного палива - умова надання кредиту МВФ.

Із 1 травня в Україні збільшиться тільки "соціальна" ціна на газ. Фото: economics.unian.net.

Із 1 травня в Україні збільшиться тільки "соціальна" ціна на газ. Таким чином, кубометр палива буде коштувати 5,50 грн замість 3,60 грн для населення і 2,99 грн - для централізованих котелень. Про це розповів голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

"Нинішні тарифи на газ для населення 7,19 гривень за кубометр і пільговий тариф 3,60 гривень за кубометр не є економічно обґрунтованим. Ні "Нафтогаз", ні Міненерго не надали роз'яснення, чому саме такою має бути ціна. Газ українського видобутку коштує 3,5 грн за кубометр. Його використовує населення в приватних будинках. Багатоповерхівки опалюються централізовано, котельні спалюють імпортний газ", - зазначив експерт.

Він наголосив, що підвищення ціни газу для внутрішніх споживачів до вартості імпортного палива - умова надання кредиту МВФ.

"Там вважають, що різниця в тарифах з'їдає багато бюджетних коштів. МВФ діє згідно з інструкцією. І настійно рекомендує скорочувати бюджетний дефіцит, щоб мати гарантії повернення кредиту", - заявив Юрій Корольчук.

"Епоха бідності" позаду: Сьогодні пенсіонери України стали багатше

середа, 16 жовтень 2019, 21:15

Пенсія за віком зросла за липень-вересень 2019 року на 7 гривень — до 3016,46 гривні на місяць. У третьому кварталі 2019 року розмір середньої пенсійної виплати в Україні зріс на 14 гривень — до 3019,62 гривні на місяць. Такі дані наводить Пенсійний фо...

Хіти тижня. Кому з українців очікувати підвищення виплат після індексації у жовтні

середа, 16 жовтень 2019, 19:00

Пенсіонерам та держслужбовцям варто очікувати підвищення доходів на суму близько 250 грн. В Україні очікується підвищення соціальних виплат, пенсій і заробітних плат для декількох категорій українців після індексації доходів, яка відбудеться в жовтні з...