Тоді, як увага до України в основному пов'язана з війною на Донбасі і ситуацією в Криму, інша життєво важлива річ для виживання країни - економіка - теж не може залишатися без уваги, хоча б тому, що найближчим часом її успіхи будуть переважати над невдачами. Про це на сторінках The National Interest пише директор Douglas and Sarah Allison Center for Foreign Policy в The Heritage Foundation Люк Коффі, передають Патріоти України з посиланням на ZN.ua.
Він зазначає, що важкі наслідки війни для економіки України вони відчуваються дуже гостро.
Наприклад, коли терористи і російські війська почали окупацію окремих районів індустріального Донбасу, український ВВП впав на 16%, Мін'юст оцінив збитки від анексії Криму в 100 мільярдів доларів.
Війна заважає продуктивно функціонувати українській вугільній та металургійній промисловості. Проблема ускладнюється ще й тим, що Росія була головним ринком для українського експорту. І тепер цей ринок закритий.
"Намагатися реформувати українську систему управління, економіку, охорону здоров'я і систему юстиції в розпал війни за національне виживання - це все одно, що намагатися побудувати корабель вже у відкритому морі. Завдання дуже непросте. Однак, останні економічні показники показують, що Київ нарешті почав рухатися в правильному напрямку і до кінця року повернеться на міжнародні ринки", - пише автор.
При цьому Коффі зазначає, що макроекономічна ситуація в Україні стабілізувалася: дефіцит бюджету був скорочений, а бюджетна дисципліна відновлена.
Також багато зусиль було покладено на реструктуризацію українського міжнародного боргу. Важливо і те, що Україна нарешті продемонструвала перші ознаки економічного зростання. У 2016 році ВВП країни вперше за останні три роки показав зростання на 2,3%. Цього року очікується, що він складе 2%, а Світовий банк очікує, що зростання ВВП України в 2018 році складе 3,5%.
Найбільшим викликом для України автор називає залучення прямих іноземних інвестицій. Він нагадує, що країна зробила деякі кроки назустріч тому, щоб стати привабливішою. Цьому, зокрема, сприяють угоди про асоціацію з Євросоюзом і про вільну торгівлю з Канадою, які вже ратифіковані.
"США не повинні відставати і запропонувати Києву створити теж спільну зону вільної торгівлі. Президент Дональд Трамп продемонстрував прихильність до двосторонніх торговельних угод. І за багатьма економічними і геополітичних причин Україна хороший кандидат для них", - пише автор.
Коффі зазначає, що Україна має пройти ще довгий шлях реформ, однак її положення не таке приречене і похмуре, як може здатися. Країні ще належить впоратися з низкою політичних, економічних викликів, так само як і з погрозами для безпеки. Але, на думку автора, незабаром може початися період, коли успіхи Києва будуть переважати над невдачами.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...